ARTILAR FAZLA OLUNCA KAZANMAK DA KOLAY OLDU!

HASAN GÖKDEMİR


Bir itirafta bulunayım mı? Niğdespor maçındaki görüntü beni mahcup etti. Evet evet aynen öyle. Çünkü o futbolu ve mücadeleyi beklemiyordum.

Ama ne demiştim hep?

“Siz yeter ki koşun, savaşın, mücadele edin; isterseniz 5 yiyin. Eğer ben ve bu taraftar sizi alkışlamaz ve yanına çağırmazsa namerdim” diye…

Dediğim de oldu. Haklıymışım değil mi? Hem de sadece maçın başında değil, devre arası ve maç bitiminde de yapıldı alkış ve destek. Çünkü Sakaryaspor futbol takımı, Niğde Anadolu Futbol takımı karşısında, baştan sona üstün oynadı ve galibiyeti de hak etti. Kim ki yine kötüydü, mücadele yoktu falan derse ben onun iyi niyetinden şüphe ederim.

Haaaa, bu demek değil ki çok çok iyiydik, hiç hata yapmadık. Tabii ki hatalar yaptık, halen eksilerimiz var. Ama en azından artılarımız eksilerimizden çok daha fazlaydı. En azından savaştık ve galibiyeti gerçekten hak ettik. Siz bakmayın 1-0 yendiğimize. Öyle de zar zor yendiğimiz bir maç değil yani bu. Daha önce bir çok takımdan ve liglerden tanıdığımız 38 yaşındaki 1.94 lük kaleci Eser Altın olmasaydı bu maçı tarihi bir farkla kazanmıştık. Zira, tırı vırıları çıkartıyorum(!), tam 10 net gol pozisyonumuzu çıkardı Eser. Hem de çataldan ve her kalecinin çıkartamayacağı yerlerden. Hele hele Berk’in frikiği ile Dilaver’in uzaktan şutunu tam da doksandan nasıl çıkardı, halen anlamış değilim.

Bir gol atsak Niğde’ye, darmadağın olacaklar ve maçı çok daha farklı kazanacağız ama bulamadık sonraki gollerimizi. Zira adeta Sakarya Panteri kesilen Eser, kalesinde devleşti de devleşti.

Hayatım boyunca, 38 yaşında ve hem de o boy ve kilodaki bir kaleciden böyle kurtarışları ne Sakaryaspor maçlarında, ne tüm liglerimizde, ne Avrupa kupalarında, ne de Dünya şampiyonalarında hiç görmedim. Varsa gören göstersin bana…

 

YEMEDEN 2 GOL ATMAMIZ ŞART

Artık her Sakaryasporlu şunu kafasına sokmalı artık. Hangi takım olursa olsun, karşısında Sakaryasporu gördü mü ilah kesiliyor. Ölümüne oynuyor. Ama gelin görün ki, bizden önceki veya sonraki maçta o takımdan eser bulamazsınız. Bu yüzden de bana ait olan 1 tezimi bir kez daha burada dile getirmek istiyorum.

Birincisi, biz her maça çıkarken, rakiplerimizin bize bakışından dolayı maalesef 1-0 yenik çıkıyoruz. Bu yüzdendir ki, bizim her maçımızı kazanabilmemiz için, o maçta GOL YEMEDEN en az 2 gol atmamız gerekiyor. Yani 2 farklı galibiyet…

Manisa maçında 4 gol attık kazandık. Siz bakmayın Niğde maçına. Dile kolay tam 10 gol pozisyonumuz var. Dolayısıyla en az 2 gol atmış gibi görüyorum bu maçı. Peki ya diğer maçlar ne olmuştu? Rakip sahada Keçiörengücü’ne 1 gol attık, maç 1-1 b.itti. Sarıyer ile burada oynadık. 1 gol attık ama 2 gol yiyerek 2-1 mağlup olduk. Yine rakip sahada Hacettepespor maçında ise 2 gol attık ve 2-1 kazandık.  Olsun, tek farklı olsun ama 2 gol attık ya, oradan yırttık yine. Burada ki Utaş Uşak maçında hiç atamadık 2 yedik ki, her şerde bir hayır vardır misali, o kötü sonuç bile Ahmet Yıldırım’ı göndermemizi sağlattı çok şükür!

Onun içindir ki, bundan sonraki maçlarımızda da en az Niğde maçındaki gibi,

Önde basan, mücadele eden, golü düşünen, galibiyeti isteyen, inanan, ayak sokulacak yere kafa sokan ruhla oynamamız lazım.

Amed Sportif maçından itibaren de, içerde dışarıda GOL YEMEDEN en az 2 gol atmalıdır.

1 gol mü yedik? Ya onu yemeyeceğiz ya da 3 gol atacağız. Bilmem anlatabildim mi acaba?

Hep böyle oynansın, galip gelelim, ya da bu mücadeleyi sergileyelim de istersek fark yiyelim. Eğer yine alkışlatmazsak, öpmezsek, teşekkür etmezsek adam değiliz.

Yeri gelmişken İsmail Ertekin hocamızı da kutluyorum. Doğru 11, doğru taktik, doğru sistem, doğru değişikliklerle oynattığı için. Daha kısası, doğruları daha fazla olduğu için.

Tabii ki tüm futbolcularımızı da ayrı ayrı kutluyorum. Darısı da Amed Sportif maçına inşallah.

10 Ekim 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

DİLENCİLİK ÖNLENMEK İSTENİYORSA

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara