ALGI OPERASYONU!

HASAN GÖKDEMİR


Hepimiz insanız, tabii ki hatalar yaptık yapmaya da devam edeceğiz.

Burada önemli olan o yapılan hatanın kasten ve art niyetli yapılmamasıdır. Üstelik hiç de istemediğimiz halde halen yapılmasına rağmen! Şahsen ben yaptığım her hata için, yaptıklarımdan özür diliyorum. Haklarını helal etsinler!

Nasıl ki bizler için bir aileyi, işimizi yürütmek zorsa, tabii ki Sakaryasporu yürütmek en az yüz kez daha zor görüyorum. Öyle ya, hem paranı ver, hem ailenden ve işinden ol, sonra da herkesin nefretini kazan! İş değil bu. Büyük haksızlık bence…

Dolayasıyla Cevat Ekşi başkanlığındaki Sakaryaspor yönetimine, kaçan şampiyonluktan dolayı ikinci kez GEÇMİŞ OLSUN dileğinde bulunuyorum. Olmadı, nasip değil miş. Sağlık olsun…

Ancak Ekşi başkandan bir ricam olacak.

Bakın, başta ben olmak üzere, eğer ki Sakaryasporun iç yapısını, olup bitenleri ve özellikle de gelir gider bilançosunu belgeleriyle bilmezsem, ister istemez duyumlarla hareket etmek zorunda kalıyorum ki bu da sizi üzüyor, karşı karşıya getirebiliyor. Buna izin vermemeli, verdirmemeliyiz!

Söyler misiniz bana, hepimizin ortak menfaati nedir? Tabii ki Sakaryaspor. Öyle ya, bizim Sakaryaspordan başka neyimiz var ki?

Peki gündemimiz nedir? 16 Haziran’daki Sakaryaspor Olağanüstü Genel Kurulu…

Şu ana kadar ADAY DEĞİL, sadece 2 aday adayı var! Çünkü onlar Ekrem Yüce ile görüşmeden bu adaylıklarını açıklamak istemiyorlar. Kim mi onlar? Birincisi şuan ki yönetimin Başkan Vekili Cumhur Genç, ikincisi ise 3 sene önce İsmail Gürses’e karşı yine aday olan ve sadece 9 oy farkla kaybeden İbrahim Nalbant…

Allah’ı var, Cumhur Genç kardeşimin bugüne kadar bana hiç mi hiç saygısızlığı olmamıştır. Bu nedenle kendisine çok teşekkür ediyorum. Fakat şöyle bir şey var. Pazar günü bir seçim olacak. Cevat Ekşi ve yönetiminden başka hiç kimse şuan ki GELİR GİDER BİLANÇOSUNU bilmiyor. Kime ne kadar borç var bilen yok!

Burada önemli olan benim yazacağım TEK TARAFLI bilgiler değil, Sakaryaspor yönetiminin yapacağı resmi açıklamadır.

Öyle ya, o kadar para nereye gitti? Kimin borcu bu? Kalan para ne kadar? Kime? Ne zamana ait? Ne zaman ve nasıl ödenecek?

Bu nedenle, Sakaryaspor yönetiminden şeffaf, belgeli bir açıklama bekliyorum. Bunu da bir basın toplantısıyla yapmasını. Böylece hiç kimse, mevcut yönetimin arkasından atıp tutmaz. Gelir soracağını sorar, cevabını da en yetkili ağızlardan alırlar. Onun için de şu hesap kitabı, resmi bir şekilde açıklasınlar ki aday olacaklar da ona göre ortaya çıksın. Ama parası olmayanlar da, arkasını Ekrem başkana dayayıp çıkmasın sakın. O zaman ben de çıkarım, ne gerek var ki onlara(!)

Bu işler sadece 5 milyon lira ile bitmiyor ki. 1 sezon için tam 12 milyon liraya ihtiyacı var 12 milyon. Gerisi nerde?

Bunun yarısı bu seneki takıma ve TFF’ye gidecek. Geri kalan ise transferlere ve maç başlarına. Bunun peşinatları, maç başları, primleri, kampları, deplasmanları var. Maliye-SSK yapılandırması var, Altyapı takımlarımız var. Hiç düşündünüz mü bunları?  

Bu nedenledir ki, bu işi bitirse bitirse Ekrem Yüce başkanım bitirir. Zaten kendisi, seçimden önce bir söz vermişti! Bir takım plan ve projeleri vardı. Şimdi harekete geçme zamanı işte. Eğer ki bunu yapmak için de illa ki kendisinin belirleyeceği üçüncü bir adaya veya ortak listeye ihtiyaç duyuyorsa, o zaman buyursun onu da yapsın. Merak etmesin herkes ona da rıza gösterir.  Çünkü burada söz konusu olan Sakaryasporun menfaatleridir. Yeter ki kazanan Sakaryaspor olsun.

Çok işimiz var çok. Onun için bugünden tezi yok bir yerden başlamak lazım. O da hesabı kitabı açıklamaktan geçer.

Ayrıca, bildiğini bizle paylaşmak isteyenler varsa, uyursun gelsin. Kapımız ardına kadar açık…

11 Haziran 2019 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

BAHADIR ÖZÜŞEN RÜZGARI

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara