$AHİBİND€N

SAMET HIZALAN
s.hizalan@marsgyo.com


Ülkemizde en fazla kullanılan sanal alışveriş sitesi sahibinden.com uygulamış olduğu fiyat politikalarından kurumsal üyelerini özellikle emlak ve oto alımsatım sektörünü fazlaca bunaltmış  durumda  öyle ki 2017 yılında Rekabet Kurumu, Sahibinden.com hakkında soruşturma açıldığını duyurmuştu. Soruşturmaya gerekçe ise, 'hâkim durumunu aşırı fiyat uygulamak suretiyle kötüye kullandığı' iddiası olarak açıklanmıştı,süreç hala devam etmekte..

Peki bu kadar tek el piyasası dediğimiz sektörü tek başına yönlendirip aşırı fiyat uygulayan ve ekmeğini bu sektörden kazanan kurumsal üyelerin bunun neden önüne geçememekte , Türkiye genelinde ortalama odaya kayıtlı 100.000'in üzerinde emlak ofisi ve bağlı bulundukları odalar var. HaksızIığa her kabuI ediş, daha büyüğünü doğurur.

Sakarya’da bulunan emlak ofislerinin bir çatı altında kendi emlak ilan sitelerini kurup tek çatı altında hareket etmeleri bir damla olarak başlayıp bu haksızlığa engel olabilir belki de bu hareket bizim şehrimizden ve bizim sektörümüzden başlayabilir neden olmasın?..

Bu düşüncelerle birlikte cumartesi günü yani dün yapılan Sakarya Emlakçılar Odası başkanlık yarışında başkanlığa gelen yönetimi tebrik eder sektörümüze hayırlı olmasını dilerim.

Hayatı ertelemediğiniz bir hafta geçirmeniz dileğiyle..

14 Ocak 2018 , Pazar

Yazıya yazılan yorumlar

Tarih : 17 Ocak 2018 , Çarşamba

kemal

her sektörde boykot şart!!!

Tarih : 15 Ocak 2018 , Pazartesi

olcay

selçuk başkan halleder...

Tarih : 14 Ocak 2018 , Pazar

Mirror

Sakarya düzce bolu ortak hareket edebiliriz

Tarih : 14 Ocak 2018 , Pazar

ergün

Dinleri imanları paraaaa $$$$$$$$$$$$$

Tarih : 14 Ocak 2018 , Pazar

Blackkk

Tebrikler Selçuk başkanıda tebrik ediyorum

Tarih : 14 Ocak 2018 , Pazar

emlak brokr

Bu soygun durmalııı

Tarih : 14 Ocak 2018 , Pazar

nihat

düşünceniz çok güzel,umarım bir an önce uygulamaya geçer.

Tarih : 14 Ocak 2018 , Pazar

MHT EMLAK

Tebrik ederim çok başarılı bir düşünce bütün emlakçı kardeşlerimiz bir an çnce buna bir çare bulmalı

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYASPOR TUTULMUYOR

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara