65. YILIMIZ…

Levent BAYRİ


17 Haziran 1954’te kurularak, ilkeli yayıncılıktaki istikrar ve başarısını 65 yıldır sürdüren Yeni Sakarya gazetesi halkın gözü, kulağı olmaya devam ediyor.

Kuruluşu sağlam temellere dayalı, 10 yıl öncesine kadar aynı sahiple yayın yapan, seviyeli duruşu, habercilikte ödüllü başarıları ile basın tarihine adını altın harflerle yazdıran Yeni Sakarya, kurucumuz değerli büyüğümüz rahmetli Hasan Uyar’ın ilkeleri doğrultusunda 65’nci kuruluş yıldönümünü aynı onur ve gururla kutluyor.

YENİ SAKARYA BÜYÜK BİR AİLEDİR

Yeni Sakarya, 65 yıldır sahipleri, yöneticileri ve çalışanlarıyla bir bütün olarak, her gün siz okurlarına kaliteli bir gazeteyi sunmanın çabası içinde oldu. 

Elinizde tuttuğunuz gazete; olay anında başlayan, haber merkezinde işlenip, teknik serviste tasarım aşamalarında şekillenerek, matbaadaki basımı ve nihayet dağıtım ağıyla bayinize ulaşan süreç içinde, hergün aynı tempo ve performansı gerektiren titiz bir emeğin ürünüdür. İşte Yeni Sakarya, her gün aynı düzen ve kalitedeki gazeteyi sizin için yayına hazırlayan özverili çalışanlarımızın bir eseri olarak 65 yıldır bu tempo ile yayın hayatına devam ediyor. Her sabah bayinizden aldığınız, ve abonesi olarak evinize işyerinize ulaştırdığımız gazetenin hazırlanışında görev yapan, birbirinden değerli çalışanlarımız, Yeni Sakarya’nın habercilik ve görsellikteki kalitesini bu günkü konuma eriştiren en önemli kazanımlarımız.

BASIN AHLAK VE İLKELERİNE UYAR

Yeni Sakarya’da; mesleğin hakkını vererek, halkın yanında ve okurlarının beklentisine cevap vermeye çalışan, daima doğruyu arayan, olay ve haberleri tarafsız gözle değerlendirip yansıtma yolunda daima orta yolu izleyen bir yayıncılık anlayışı hakimdir. Basın ahlâk yasası ve ilkelerine titizlikle uyan; doğru bilgi ve kaynağa dayanmayan haberlere asla yer vermeyen, haberlerinde daima toplum yararını gözeten bir hassasiyetle çalışan, şehrin sorunlarını, halkın dertlerini paylaşarak, gazetecilik görevini en iyi biçimde sürdürme gayreti, Yeni Sakarya’yı ‘güvenilir gazete’ yapan en önemli faktördür. Yeni Sakarya’yı Sakaryalılar’ın gönlünde yer ederek bugünlere taşıyan işte bu ilkeli ve istikrarlı duruşudur.

Gazetemizin 65. kuruluş yıldönümünü büyük bir onurla kutlarken bu vesileyle, gazetemizin kurucu sahibi, kıymetli meslek büyüğümüz Hasan Uyar’ı rahmetle anıyor, çıktığı ilk sayısından bu yana Yeni Sakarya’ya emeği geçen herkesi ve bugün kimilerinin hayatta olmadığı bir çok ismi de şükranla yâdediyoruz.

Kurulduğu 17 Haziran 1954’ten bugüne aynı çizgide ve değişmez üslûbuyla yayın hayatını başarı ile sürdüren bir gazete olarak mutluyuz, onurluyuz... Bu mutluluğumuzu paylaşan, kutlamak için arayan, ilanları ile tebrik eden gönül dostlarımıza şükranlarımızı arz ederken, tüm okurlarımızla birlikte nice başarılı yıllara erişmeyi yüce Allah’tan diliyorum. 

Hoşçakalın, bizi takip etmeye devam edin.

20 Haziran 2018 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara