64. YILIMIZ…

Levent BAYRİ


YIL: 64  Sayı: 19506. Yeni Sakarya bugün 64 yaşında... Dile kolay. Kurulduğu 17 Haziran 1954’ten bugüne aynı çizgide ve değişmez üslûbuyla yayın hayatını başarı ile sürdüren bir gazete olarak mutluyuz, onurluyuz...

9 yıl önce aramızdan ayrılan saygıdeğer büyüğümüz Hasan Uyar’ın kurucusu olduğu Yeni Sakarya, O’nun yegâne emaneti olarak bugün de aynı ruh ve istikrarla okurları ile buluşmaya devam ediyor.

64’üncü kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken bu vesileyle, gazetemizin kurucu sahibi, kıymetli büyüğümüz Hasan Uyar’ı rahmetle anıyor, çıktığı ilk sayısından bu yana Yeni Sakarya’ya emeği geçen ve bugün kimilerinin hayatta olmadığı bir çok ismi de şükranla yâdediyoruz.

Dünden bugüne ‘basının yüz akı’ Yeni Sakarya’yı bir çok alanda ‘Ödüllerin Gazetesi’ gibi onur verici bir konumuna taşıyan genel müdürümüz Zeki Aydıntepe ile başarılı nice yıllara erişebilmek, tüm çalışanlar olarak ortak dileğimiz...

Halkın gözü kulağı olduk

Yeni Sakarya basın sektöründe hedeflediği yenilikler ve gelişmelerle siz okurlarımıza her gün daha iyi bir gazete verme yolunda büyük gayretle çalışıyor.

Seviyeli yayıncılığı, olaylara sağduyulu yaklaşımı, yıkıcı değil yapıcı üslûbuyla yerel basın dünyasında saygın bir yer edinmiş olan Yeni Sakarya, dün olduğu gibi, bugün de, yarın da, halkın gözü kulağı olmaya devam edecek.

İlçelerimize önem veriyoruz

Yeni Sakarya’yı, ilimizin en ücra köşesine ulaştırarak daha çok kitleye hitap etme yolundaki çalışmalarımız sürüyor. Habercilik, bayi satış, abone çalışması, ilan ve dağıtım hizmetleri faaliyetlerini üç ilçemizde daha güçlü hale getirdik. İlçeler koordinatörümüz Ali Arıcı kontrolünde; Geyve’de Mustafa Hamdullah Ergin, Pamukova’da İsmail Çetintaş ve Hendek’te Mehmet Kavis, temsilcilerimiz olarak Yeni Sakarya’yı kendi bölgelerinde daha etkin hale getirme gayretindeler. Sayfalarımızı ilçelerden gelen haberlerle zenginleştirirken, bu üç ilçemizden yeni okurlar kazanmaya devam ediyoruz.

Çok sesli yazar kadrosu

Sakarya yerel basınında en geniş yazar kadrosuna sahip tek gazete olan Yeni Sakarya, siyasetten, ekonomiye, magazinden spora, haftanın yedi günü sayfalarında güncel makalelere yer veriyor. Farklı görüşlerden oluşan ve hepsi birbirinden değerli yazarlarımız, kent ve ülke sorunlarını sizler için kaleme alıyor.

Habere ‘Doğru’ seçim ve taze ‘Kan’

Gazetecilik mesleğinin en önemli unsuru muhabirlerdir. Günümüzde haberler genellikle ajans kaynaklı oluşturulsa da, kendi muhabirlerinin yapacağı özel haberler, bir gazeteyi diğerlerinden farklı kılar.

Her yerde aynı haberleri görmekten sıkılan okuyucuların farklı haber beklentisine cevap vermeye özen gösteren gazetemiz, haber merkezi kadrosuna dahil olan iki yeni isimle şimdi daha güçlü...

Spor haberleriyle de basında öne çıkan Yeni Sakarya, bir süre önce aramıza katılan Süleyman Doğru’nun gayretli çalışmaları ile daha da hareketlenirken, gazetemizde yaptığı staj sonrası göze girerek kadromuza dahil olan muhabirimiz Uğurkan Çot tekrar aramızda... Eğitimlerini gazetecilik üzerine yapan ve meslek adına gelecek vaadeden genç kuşak habercilerimizin bu enerji ve sinerjilerini, istihbarat servisimize yansıtacağına inancımız tam.

Bizi izlemeye devam edin

Yeni Sakarya, siz okurlarından aldığı güçle, kentimizle ilgili gelişmeleri olayları tarafsız bir gözle takip ederek, doyurucu haberler ve fotoğraflarla her gün daha güzel bir gazeteyi siz okurlarımızla buluşturmaya devam edecek.

Tüm dileğimiz; bizi yıllardır takip eden vefakâr okurlarımızla her günkü buluşmamızı sürdürmek ve yeni okurlar kazanmak...

Kuruluşumuzun yıldönümü nedeniyle gazetemizi ziyaret eden, arayarak tebriklerini ileten, ilanlarıyla kutlayan tüm dostlarımıza, birlikteliğimizin daim olması dileğiyle şükranlarımızı sunuyoruz.

Bizi izlemeye devam edin.

17 Haziran 2017 , Cumartesi
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ŞABAN YILDIRIM VE İKİNCİ BAHAR

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara