53. KONREDE “PARAYI BİZ VERECEKSEK”

TEMEL YÜREK


Sakaryaspor 53. Kongresi’ni kuruluş yıldönümünde tek liste ile gerçekleştirdi. Başkanlığa İsmail Gürses yönetiminden koparak aday olan Cevat Ekşi getirildi.

Kongre öncesinde tek adaylı seçim olacağı belli olduğunda, “neden aday değilsin” diyerek herkes İsmail Gürses’i sıkıştırıyordu. O ise pek renk vermiyordu.

Halit Evin’in gergin hali ise gözden kaçmıyor, kongre üyeleri arasında farklı yorumlar yapılıyordu. Halit Evin yoksa İsmail Gürses de olmaz diyenler ağırlıktaydı.

Ben de kendimce “Halit Evin niye yok” diye meraklanıyordum ki yaptığım araştırma ile merakımı çabuk giderdim…

Halit Evin ve İsmail Gürses’in olmayışının ardında, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun desteğini alamamış olmalarının yattığı bilgisi ile şok oldum adeta.

İsmail Gürses gerek daha önce yaptığı basın toplantısında gerekse kongrede ısrarla vergi ve SGK borç yapılandırılmasının bozulmamasına dikkat çekti.

Hatta peşin ödemeyle 6.000 milyon TL’ye çekilen borcun defaten ödenmesi halinde Sakaryaspor’un sütten çıkmış ak kaşık olacağının altı çizilmişti.

Ak kaşık olmak için çalınan kapı bir kez daha Büyükşehir olduğunda, her zaman açık olan kapı bu kez duvar oldu adeta…

Olumsuz cevap karşısında Halit Evin’in “yokum” dediğinde İsmail Gürses’in “devam” deme şansı ortadan kalkmıştı…

Şimdi merak edilen Gürses yönetiminin Büyükşehir’den geri çevrilen peşin vergi ödeme talebinin, Cevat Ekşi başkanlığındaki yeni yönetime de uygulanıp uygulanmayacağı.

Cevat Ekşi başkanlığında oluşan yeni yönetim, kongre öncesinde 3,2 milyon TL’yi bir araya getirip işe koyulsa da bu paranın futbolcu alacakları ve yeni transferlere yetmeyeceği aşikar.

Üstelik transfer listesi de ciddi isimlerden oluşmakta. Seyirci hasılatı şimdiden önemli yer tutacağa benziyor.

Cari dönem SGK borcunun olmaması, geçmiş dönem yapılandırmanın taksit ödemeleri devam ediyor olması Gürses yönetiminin artılarından biri.

Parayı biz vereceksek, bırakın Sakaryaspor’u biz yönetelim” yaklaşımı ise divana başkanlık eden Sakaryaspor A.Ş’nin eski ortaklarından Hasan Alişan’ın şaşkınlık yaratan eksisiydi.

Sakaryaspor şehre mal olmuş bir marka. Sakaryaspor’un yükünü çekmek o kadar kolay değil. Şahıs katkılarına, kurum ve kuruluşların katkıları da elzem oldu artık. Şampiyonluklar artık bu birliktelikler olduğunda yaşanmakta.

Sürekli veren pozisyonunda olmalarını dile getirmesi bence hoş olmadı. Alişan’ın bu yaklaşımının sebebi belki de Sakaryaspor’a bu güne kadar verdikleridir diye düşünüyorum. Artık ne kadarsa...

Eski başkanlardan Bülent Yılmaz ise Gürses ve yönetiminin Zeki Toçoğlu’nu hariç tutarak şehir ve siyasilerce yalnız bırakıldığına dikkat çekti. Her şeye rağmen bu sezonun başarılı geçildiğini ifade ederek, Gürses’i tebrik etti.

Yılmaz’ın Sakaryaspor’un iki futbolcu tarafından finalde satıldığı açıklaması ise kongreye adeta damga vurdu.

Kongrede tüzük tadilatına da gidilerek, üyelik sınırlandırılmasına son verilmiş oldu.

İsmail Gürses teşekkür etmek üzere söz aldığında yola iyi başladıklarını, yolda iyi de gittiklerini ama sonunu şampiyonlukla bitiremediklerinden dolayı camiadan özür diledi.

“Biz istedik, taraftar istedi ama Allah bize nasip etmedi” derken hak etmedikleri eleştiriler nedeniyle son derece üzgündü.

Kongrenin sonunda gerek Selahattin Aydın’ın gerekse İsmail Gürses’in söylemlerinden dolayı birbirlerinden özür dilemesi, erdemli davranışa örnekti.

Yeni yönetimin önünde hem maddi hem de manevi zorlu bir süreç var. Taraftarın şampiyonluk ısrarı bu sezon da sürecek. Ancak bu uğurda en büyük handikabın yine maddi sıkıntı olacağı bugünden belli gibi.

Umarım geçilen sezonun olumsuzlukları tekrarlanmaz.

19 Haziran 2018 , Salı
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 


 

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

ORGANİK ÜRÜNLER GEYVA İLE GERİ DÖNDÜ

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara