33.HAFTA ŞAMPİYON OLURUZ!

HASAN GÖKDEMİR


Bugün sayfa 12’de (Gazetemiz arka sayfasında) açıkladığım gibi, evet kötü gittik ama bu demek değil ki iddiamız bitti. Tam tersi, en iddialı ve şanslı yine Sakaryaspor. Çünkü fikstür bizden yana. Tabii ki Sakaryasporun 33.haftaya kadar tüm maçları kazanması şartıyla, yoksa Play Off bile oynamayabiliriz Allah korusun?

Lütfen alın puan cetvelimizi önünüze. Sonra da bu hafta ile birlikte özellikle 29-30 ve 31.hafta maçlarına bir bakın olur mu?

Mesela, bu Pazar günkü Eyüpspor maçını mutlak kazanırsak puanımız yapacak 55…

Sarıyer-Bodrumspor, Samsunspor-Bayrampaşaspor ve Keçiörengücüspor-Kastamonuspor maçın maçlarından beni sadece Keçiörengücü-Kastamonuspor maçı ilgilendiriyor. Çünkü bu maç 3 ihtimalli bir maç. Öyle ya, Kastamonu şehir olarak iyi bir çıkış yakaladı ve iddialı hale geldi. Bu nedenle akar Ankara’ya. Bu maçın berabere bittiğini düşünelim. Keçiörengücü 60 puana çıkacak, Kastamonuspor ise 55. Sakaryaspor ise Eyüpsporu yenerse puanı olacak 55. Yani Kastamonuspor ile puan puana, Keçiörengücüspor ile ise puan farkı 5’e inecek. Eğer ki Kastamonuspor yenerse, 57 puana yükselecek ve Keçiörengücüspor ise 59 puanda kalacak ve bu durumda Kastamonuspor bizi her ne kadar yine geçse de, en azından Kastamonuspor ile puan farkı 4’e inebilir. 7 puan nerde, 4 puan nerde? İstemez misiniz liderin bu maçta ve sonrasında yenilmesini? Bu arada eğer ki Keçiörengücüspor yenerse, puanını 62 yapar bizim yenmemiz durumunda ise 55’e çıkarız ve fark yine aynı kalır ama bu kez de Kastamonusporu 1 puan geçeriz.

Siz en iyisi mi 29-30 ve 31.haftaya bakın lütfen! Neden mi?

 

8’DE 7 YAPMAMIZ ŞART!

Birincisi, Sakaryasporun son hafta rakip sahada oynayacağımız Samsunspor maçına kadar tüm maçlarımızı kazanmamız lazım, ikincisi de Samsunspor maçına kadar en az 4 puan önde gitmeliyiz. Çünkü ikili averajlarımız, üstümüzde yer alan takımlara karşı kötü.

Eğer ki lig bittiğinde bu grubu Keçiörengücü ve Sarıyer ile puan puana bitirirsek, ikili maç üstünlüğü bizim kötü olduğu için bu iki takımdan biri şampiyon oluyor. Hatta son maça kadar Samsunspor bile iddialı olur ki onlara yenilmemiz durumunda bile onlar şampiyon olabilecek. Belki Kastamonuspor çünkü onlara da 32.hafta yenilir ligi onlarla aynı puanla ligi bitirirsek, onlara da yenilmemiz durumunda onlar şampiyon olabilir. İkili averaj eşitliği halinde ise iş kalacak genel averaja.

İkinci ve en önemli konu ise şu. 29 ile 31.hafta arasında oynanacak maçlar…

29.haftada Ankara’da Keçiörengücü-Samsun maçı var. Keçiörengücü yenerse Samsunsporu geçebilir, Samsun yenerse Keçiörengücü ile puan puana olur veya geçebiliriz. Beraberlik daha çok işimize yarar. Çünkü hem Samsun’u geçebilir hem de Keçiörengücü’nü...

30.haftada Gaziantep-Sakarya maçı var ki rakipler birbirini yerken oturarak 3 puanı cebimize koyacağız. Mesela Samsunspor-Sarıyer maçı ki her ihtimal kesinlikle bize yarar. En azından bu 2 takımdan birini saf dışı bırakmış oluruz. İnşallah Sarıyer yener de Samsun maçına daha rahat çıkarız!  

 

İKİLİ AVERAJLARIMIZA DİKKAT!

31.hafta Ankara’da Hacettepe-Samsun maçı oynanacak.

Bu maça Keçiörengücü’nden dolayı Hacettepe asılacaktır. Berabere de bitebilir, Hacettepespor’un galibiyetiyle de ama bizi ilgilendiren asıl maç, bu haftada oynanacak Sarıyer-Keçiörengücü maçı ki işte bu maç bizim kaderimizi belirler resmen.

Eğer Keçiörengücü o maça kadar en azından sözünü ettiğim maçları kaybeder veya berabere kalırsa, bu maçta da Sarıyer yener veya berabere kalırsa, 31.haftada biz lider olabiliriz.

32.hafta ise tam bir bela. Çünkü Kastamonuspor ile rakip sahada karşılaşacağız ve sanırım o maça kadar Kastamonusporun Play Off şansı da kalmaz. Eğer böyle olursa o maçı da alırız ve 33.haftada burada oynayacağımız Bayrampaşaspor maçında alacağımız bir galibiyet ile de son haftadaki Samsunspor maçının sonucunu beklemeden GRUP BİRİNCİSİ olarak şampiyonluğumuzu burada kutlayabiliriz.

 

KİMSE PLAY OFF’U İSTEMESİN!

Benim hedefim bugüne kadar hiçbir zaman Play Off olmadı, bugün de değil Benim tek hedefim var, Grup Birinciliğinden şampiyon olmak. Sen grup birincisi ol da, yesin diğer takımlar birbirini, bize ne?

Oldu canım, sen bu yoklukta paranı al ama gel de kalan 8 maçtan en az 7’sini kazanma. Hatta son Samsunspor maçını da kazan, Samsun’da da atalım şampiyonluk turumuzu kötü mü olur?

Yenildik veya berabere mi kaldık her maçı ölümüne oynayıp, savaşarak; eğer sizleri ayakta alkışlamaz, yüzlerinize söylemez ise namerdim. Yeter ki siz bunu yapın, skor sonra gelir.

Bu arada aklıma gelmişken hemen söyleyeyim.

Buldun mu kaçırmayacak ve atacaksın. Bunu yaparken de BEN ATAYIM demeyip ATTIRMAYI da düşüneceksin! Sancaktepe maçındaki gibi olmasın yani(!)

Onun için bugüne kadar ki tüm maçları ben kafamdan sildim. Bembeyaz sayfa açtım. Benim için bu hafta ve sonrası var. İnşallah tüm takım aynısını düşünür ve gerçekleştirir.  

Ben bu gerçekle bunları yazarken, eğer ki futbolcularımız ve teknik heyet, bunun tam tersini yapar da, 33.haftaya kadar bir tane bile beraberlik alırsa, beni ne sosyal medyadan ana avrat küfürler eden ve tehditler savuran bazı Sakaryaspor taraftarları engelleyebilir, ne de bir başkası. Bunu da herkes bilsin.

13 Mart 2019 , Çarşamba
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

YAZARLAR

Zeki AYDINTEPE

SAKARYA GAZETECİLER BİRLİĞİ’NİN BAŞKENT ZİYARETİ

 

Çok Okunanlar
  1. Bugün
  2. Dün

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara