YAŞAM HABERLERİ Bu haber 784 kez okundu
3 Eylül 2013, Salı - 10.42

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR MADEN’DE

Büyükşehir ve Karasu belediyelerinin ortaklaşa organize ettiği etkinlikte, lösemili çocuklar ve aileleri Maden Deresi’nde güzel bir gün geçirdi, moral depoladı.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR MADEN’DE

Lösemi ve talasemili çocuklar aileleriyle birlikte Karasu Antik Maden Deresi’nde bir araya geldi. Karasu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği piknikte çocuklar doyasıya eğlendi. Antik Maden Deresi’nin temiz havası ve olağanüstü doğasında bütün gün vakit geçiren çocuklar oyunlar oynadı ve moral depoladı.
İLK KEZ YAPILDI
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Karasu Belediyesi olarak, sanal alemde görüşüp gerçek hayatta görüşmeyen lösemili çocuklarımızı Antik Maden Deresi’nde bir araya getirdik. Yüz yüze tanıştırmanın mutluluğunu bizler de yaşıyoruz. İlçemizde ilk defa böyle bir talep geldi ve biz de Sakarya’da yaşayan lösemili çocukları bir araya getirdik. Bu etkinlik bizler için de mutluluk kaynağı oldu. Bundan sonra da, gelen talepler doğrultusunda benzeri organizasyonlar yapacağız” dedi.
ÇOCUKLAR MUTLU OLDU
Başkan Mehmet İspiroğlu şöyle devam etti: “Çocuklarımızı mutlu etmeye çalışacağız. Çocuklarımız hepsi şen şakrak oynuyor. Bizler de Sakarya’daki, Türkiye’deki ve dünyadaki lösemili çocukların iyileşmeleri için dua edeceğiz Lösemili çocuklar için çalışan derneklere de imkânlarımız ölçüsünde yardımlarımızı yapacağız.”
LÖSEV
LÖSEV Sakarya Temsilcisi Mithat Yaldız ise, “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizler elimizden geldiği kadar çocuklarımıza moral vermek için piknikler ve geziler düzenliyoruz. Sakarya’da şu anda 74 lösemili ailemiz var. Her aileyle elimizden geldiği kadar ilgileniyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...