Lgs başvuru tarihi ve LGS sınavı ne zaman 2024 olduğu öğrenciler tarafından araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki Merkezi Sınav'ın başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı. LGS ne zaman, hangi tarihte? LGS sınav başvuru ekranı! LGS başvuruları ne zaman 2024? Detaylar haberimizde..

LGS SINAVI NE ZAMAN?
LGS kapsamında 2 Haziran 2024'te uygulanacak Merkezi Sınav'ın başvuru tarihleri açıklandı.

LGS BAŞVURULARI NE ZAMAN 2024?
LGS başvuruları 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınava katılmak isteyen öğrenciler başvurularını elektronik ortam üzerinden yapabilecek.

LGS BAŞVURU KILAVUZU
LGS kapsamında 2 Haziran 2024'te uygulanacak Merkezi Sınav'ın başvuruları, 18-29 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınava katılım isteğe bağlı olup katılmak isteyen öğrenciler başvurularını elektronik ortam üzerinden yapabilecek. Okul müdürlükleri başvuru işlemleri ile ilgili öğrencilere rehberlik edecek ve sınav başvuruları 1 Nisan 2024 tarihine kadar okul müdürlükleri tarafından onaylanacak.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler ise başvurularını yayımlanan Kılavuz'da bulunan formu doldurarak yapacak. Öğrenciler, başvurularının yapılıp yapılmadığını elektronik ortamdan takip edebilecekler.

SINAVDA FOTOĞRAFLI ONAYLI GİRİŞ BELGESİ VE KİMLİK İSTENECEK

Kılavuz'a göre fotoğraflı sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024'ten itibaren elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

LGS BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: basın bülteni