EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1596 kez okundu
7 Nisan 2015, Salı - 12.27

'KUYUMCULAR 10 TAKSİT YAPMALI'

Adapazarı Sarraf Kuyumcular ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, “Kanunen 4 taksit yapabiliyoruz, taksitler kaldırıldığında kaybettiğimiz müşterimizi 4 taksitle toplamaya çalışıyoruz. Taksit sayısı kuyumcularda en az 10 olmalı” dedi

'KUYUMCULAR 10 TAKSİT YAPMALI'

ZARAR GÖRDÜK
Adapazarı Sarraf Kuyumcular ve Mücevherciler Derneği Başkanı Serkan Serbes, kuyumcu esnafının sıkıntılarının devam ettiğini ifade ederek, “Mart ayı dert ayı denir, Mart ayından çıktık ama sıkıntılarımız devam ediyor. Esnaf olarak hiçbir müşterimize sıkıntımızı yansıtmıyoruz ama sorunlarımız da devam ediyor. Özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra maalesef kuyumcu ve mücevherci sektörümüz zarar gördü” ifadelerini kullandı.
ORTA DİREK YOK
“17-25 Aralık süreci ve bununla beraber gelen kredi kartı taksitlendirmesinin sonlandırılması, bizim sektör olarak orta direk dediğimiz müşteri portföyümüzü yok etti” diyen Başkan Serbes, “Normal orta gelirli bir aileden 4 bin lirayı birden çekerseniz ödemeleri sarsılır, ama 4 bin liralık alışverişi 10 ayrı taksitle yaparsanız, müşteri taksiti bitince mutlaka alışverişe yine size gelir” diye konuştu.
10 TAKSİT OLSUN
Başkan Serbes sözlerine şöyle devam etti, “Bugün kanunen 4 taksite kadar taksitlendirme yapabiliyoruz, bunan karşılık kaybettiğimiz müşterimizi 4 taksitle toplamaya çalışıyoruz, taksit sayısı kuyumcularda en az 10 olmalı. Geçtiğimiz dönemlerde kredi kartı alışkanlıklarından doğan bir-iki art niyetli esnafın referans gösterilmesi, tefeci gözüyle bakılması da bizi yıprattı” 

Tüm Yorumlar

Özcan
9 Nisan 2015, Perşembe - 08.47

Serkan SERBES çok önemli bir noktaya değinmiş. Adet ve geleneklerine bağlı bir millet olan türk milleti düğün dernek gibi cemiyetlerde cevheri en ön planda tutar ve bu konuda oldukçada büyük harcamalar yapar. Taksidin az olması öncelikle vatandaşın bütçesini sarsmakta ve görünmeyen birçok sıkıntılara yol açmaktadır. Bu konuda gerçekten müşkül durumda kalan vatandaşlarımız çok sayıdadır. Biran önce bu konuda kısıtlamaların kaldırılması vatandaşın sıkıntısını hafifletecektir.

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...