YAŞAM HABERLERİ Bu haber 1045 kez okundu
8 Temmuz 2020, Çarşamba - 12.29

Kurban için işbirliğine imza attılar

Sakarya İHH, 2020 kurban çalışmaları kapsamında Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen’i ziyaret ederek işbirliği protokolü imzaladı.

Kurban için işbirliğine imza attılar

Ziyarette konuşan Sakarya İHH İl Başkanı Engin Sezer; “İHH 2019 Kurban'da sizlerin desteğiyle 93 ülkede 2 milyon 57 bin ihtiyaç sahibine 51 bin 447 kurban hissesi ulaştırdı. Bu yıl ise Kurban’da Türkiye dahil 54 ülkede bizi bekleyen yüz binlerce ihtiyaç sahibinin sevincine ortak olacağız. Kurban vekaletlerinizi, 28 yıldır olduğu gibi bu yıl da İHH ile dünyanın dört bir tarafına ulaştırabilir, sizi bekleyen yüz binlerce ihtiyaç sahibinin sevincine ortak olabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı fark etmeksizin bu yıl kurban bedeli 900 TL olarak belirledik” dedi. 

1/2
Kurban için işbirliğine imza attılar
Kurban için işbirliğine imza attılar


BAĞIŞ YOLLARI
Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Sezer; “Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı ile veya Orhan Camii yanındaki bağış kabul merkezimize bizzat, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırabilir. Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır.” 
KURBAN KESİLİNCE BİLDİRİM
Sezer şöyle devam etti; “Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır. Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur” şeklinde konuştu. 

2/2
Kurban için işbirliğine imza attılar
Kurban için işbirliğine imza attılar


İHH ÜLKEMİZİN YÜZ AKI
Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “İHH ülkemizin ve ümmetin yüz akıdır. İl içi, yurt içi ve yurt dışı çalışmalarına bizzat tanıklık etmiş birisi olarak gönül rahatlığıyla bağışlarımızı ulaştırabileceğimiz bu güzide kuruluşumuz ile işbirliği yapmak bizlere her zaman onur vermiştir” dedi. 
BAĞIŞ YAPMAK İÇİN IBAN NO
Ziyaret sonunda Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer Bağış yapmak isteyen hayırseverler için iletişim ve iban numaralarını paylaştı. 
Kurban Bedeli 900 TL
Sakarya İHH Telefon Numarası; 0264 777 2 444
Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği banka IBAN numaraları
Kuveyttürk 
TR17 0020 5000 0100 6457 8000 01
Ziraat Bankası
TR 7400 0100 0019 7058 3405 5001

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...