ROPÖRTAJ HABERLERİ Bu haber 1944 kez okundu
9 Kasım 2013, Cumartesi - 12.54

’KOPUKLUĞU GİDERECEĞİZ’

AK Parti Erenler Belediye başkan aday adayı Mustafa Gavasoğlu,“Erenler’de önce halkla olan kopukluğu giderecek projelere ihtiyaç var" dedi

’KOPUKLUĞU GİDERECEĞİZ’

AK Parti Erenler Belediye başkan aday adayı Mustafa Gavasoğlu,“Erenler’de önce halkla olan kopukluğu giderecek projelere ihtiyaç var. İnsanlar küstürüldü” dedi
Erenler Belediye Başkan Adayı olmaya nasıl karar verdiniz?
En baştan içimde büyük bir sorumluluk hissettim. Atalarım da dahil olmak üzere çok uzun yıllardır Erenler’de yaşıyoruz. Bulabildiğim kadar tarihimiz 1876 yılına dayanıyor ve 40 haneli köy iken bile buradaydık. Dostlarımız, akraba ve arkadaşlarımı çok ısrar ettiler. Siyasi geçmişimiz de bunu gerektirdi. Fazilet Partisi kuruluşunda Hasan Ali Çelik ile beraber siyasete başlamıştık ve il teşkilatında yöneticilik yaptık.
Birçok aday adayı var, şansınızı nasıl görüyorsunuz?
Bu meseleye şans olarak bakmamamız lazım. Ben ihtimali çok yüksek olarak görüyorum. Bu güne kadar milletvekili bazında, belediye başkanları bazında herkes bizi tanır ve yakından bilir. Benim kendimi anlatmama gerek bile yok. Her şeyden öncesi en iyisini Allah bilir.
Temayül yoklamasından nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?
Doğrusunu isterseniz çok iyi bir sonuç beklemiyorum. Biz il teşkilatındaki görevlerimiz gereği ilçe teşkilatı ile çok fazla ilgilenemedik ve öyle gerekiyordu. İlçe teşkilatına ne baskı olmak açısından ne de diğer konulardan dirsek teması kurmadık.
Mevcut başkan Cavit Öztürk’ün icraatlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kendisine “Cavit Abi” diyorum, çok seviyor ve sayıyorum. Bence oldukça başarılı işlere imza attı. Sadece bir sıkıntısı var. Halkın içine fazla inemedi ve iletişim kuramadı. Bir de oldukça inatçı bir karakteri var. Yoksa çok dürüst ve çalışkan bir insandır.
Erenler’le ilgili proje ve düşünceleriniz nelerdir?
Erenler’de önce halkla olan kopukluğu giderecek projelere ihtiyaç var. Sanat merkezi, sosyal tesisler gibi ve mimarideki sıkıntılar var. Mesela Çark Caddesi gibi “Erenler’in kimliği” olacak bir yere ihtiyaç var. Ben Marmara’da bir ilçenin projesini incelemiştim. AB destekli bir yarışma hazırlayıp projelendirdiklerinde 350 proje içinden Türkiye 1,.si oldular. Aynı şekilde “Sağlıklı Kentler Birliği”ne katılıp ilçemizi çağdaş bir kent haline getirmek istiyorum. Gördüklerimi, bildiklerimi hayata geçirmek istiyorum. En büyük hayalim de 2 veya 3 bin kişilik bir “Amfitiyatro”
Sizce ilçenin en büyük problemi ve eksikleri neler?
Daha önce de söylediğim gibi eksiklik ve problem halkla olan kopukluk. Mesela 18 İmar Uygulaması yapılırken halka hiç danışılmadı. İnsanlar küstürüldü. Maalesef belediyeler ticari düşünüp belediyeye nasıl para kazandırabileceklerini çok hesaplıyor. Birçok hizmet, insanlara hizmet etmek adına ücretsiz yapılmalı.
Aday gösterilmemeniz halinde tavrınız ne olacak?
Hiçbir şey olmayacak. İşime ve hizmete devam edeceğim. Çok öne çıkmayışımın nedeni de bu. Kendini fazlasıyla kaptıranlar hayal kırıklıkları yaşayacak. Allah hayırlısını nasip etsin. Eğer halk seni istiyor ve beğeniyorsa zaten öne doğru ittirirler. Aday adayları arasında en çok kimi kendinize rakip görüyorsunuz?
Açıkçası Cavit Abi’yi görüyorum. Tekrar olabilir. Başka bir rakip görmüyorum.
Son olarak gazetemiz aracılığıyla vermek istediğiniz mesaj nedir?
Burada büyükşehir ile birlikte çalışmanın lüzumunu öne çıkarmak gerekir. Mesela Serdivan değerli başkanımız Zeki Toçoğlu’nun destekleri ile mükemmel bir kent haline geldi. Ayrıca Kent Konseyi’ni çok önemsiyorum ki mevcut konseyler hiçbir şey yapmıyorlar. Çok etkin bir hale getirip ilçenin tüm meseleleri ile ilgilenecek konsey lazım. Anlattığım konseyin de destekleri ile yaşamın üst standardı olan meseleler hayata geçer. Yaya kaldırımları, engelli geçitleri, çocuk parkları, temizlik sorunları ve ilçenin gelişiminde en çok fikri üretecek, bunun takibini yapacak kent konseyidir. İnsanlarımıza selam ve sevgi yolluyorum. Yeni Sakarya Gazetesi’ne de teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...