YAŞAM HABERLERİ Bu haber 551 kez okundu
4 Aralık 2019, Çarşamba - 11.41

Kılıç’tan Engelliler Günü mesajı

15 Temmuz Derneği Engelliler Koordinasyon Başkanı Aslı Kılıç, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kılıç’tan Engelliler Günü mesajı

Dünya Engelliler Günü'nün engellilerin ve engelli ailelerinin yaşadıkları sıkıntılara, beklentilere cevap verebilmek ve toplumsal duyarlılığı daha geniş kitlelere yaymak adına önem arz ettiğini vurgulayan 15 Temmuz Derneği Engelliler Koordinasyon Başkanı ve engelli annesi olan Aslı Kılıç empati, sevgi, saygı ve özel duyarlılıklarla engelli vatandaşların yaşam şartlarının istenilen seviyeye taşınabileceğini kaydetti.
Kılıç mesajında şu ifadeler yer verdi; “Engelli kardeşlerimiz yaşadığımız toplumun ve ülkemizin vazgeçilmez değerli birer fertleridir. Sporda, sanatta, siyasette, iş dünyasında ve sivil toplum örgütlerinde gösterdikleri üstün başarılarla göğsümüzü kabartan, fırsat verildiğinde ne kadar büyük işlere imza atacaklarını ortaya koyan bu kardeşlerimize hayatı daha kolay ve yaşanabilir kılmak en asli görevimizdir. 
Hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmayarak, bu kardeşlerimizin üreten, sosyal hayatın tamamında aktif ve bağımsız bireyler olarak yaşamlarını idame ettirebilmelerine olanak sağlamamız gerekiyor. Onların hedeflerine ve hayallerine ortak olmak, hayatlarına bir nebzede olsa dokunabilmek birlikte büyük ve güçlü Türkiye olgumuzun temelini oluşturmakta. Bu bağlamda özel bir anlam ihtiva eden bu zaman dilimini sadece yılın bir günüyle sınırlandırmayıp, engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olacak, yaşam standartlarını geliştirecek şekilde yılın tamamına yaymalıyız. 
Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız, engelli olmak kişilerin kendi seçimi ve isteği değildir! Ama bu engelleri ortadan kaldırmak için çaba sarf etmek duyarlı tüm toplumların ortak sorumluluğudur . Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimiz ve onları hayatlarının hiçbir anında yalnız bırakmayan kıymetli ailelerinin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.”

1/1
Kılıç’tan Engelliler Günü mesajı
Kılıç’tan Engelliler Günü mesajı

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...