EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 364 kez okundu
2 Ocak 2014, Perşembe - 09.38

KIDEM TAZMİNATI SORUNU ÇÖZÜLMELİ

MÜSİAD Şube Başkanı İnci, kıdem tazminatı sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini belirterek, “İşvereni rahatlatacak, işçinin de haklarını alabilmesini sağlayacak kıdem tazminatı fonu sistemi oluşturulması gerek" dedi.

KIDEM TAZMİNATI SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Çelik-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Rıfat Kurt, Öz Orman-İş Sakarya Kocaeli Bölge Başkanı Adem Öz ve yönetim kurulu üyeleri MÜSİAD’ı ziyaret etti.
GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ
Hizmet-İş genel kuruluna katılan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci ve yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyaret gerçekleştiren Mehmet Mesut Gökdemir ve yönetim kurulu üyeleri iş adamları ile görüş alışverişinde bulundu. Sendika faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Gökdemir, “İşveren ile işçi arasında bağ kuran sendikalar için iş adamlarının görüş ve önerileri büyük önem taşıyor. Bu bağlamda Hak-İş konfederasyonu olarak işverenlerle görüş alışverişinde bulunarak, işçi ve işverenin menfaatlerini en yüksek düzeye çıkarabilmek için çalışıyoruz” dedi.
KIDEM TAZMİNATI
MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci, son günlerde gündeme gelen kıdem tazminatı sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini belirterek, “Diğer konfederasyonlar bu konuyu tartışılamaz olarak görürken Hak-İş konfederasyonunun bu konu ile ilgili çözüm masasına oturmasını takdir ediyoruz. İşverenin elini rahatlatacak ve işçinin de haklarını alabilmesini sağlayacak olan iyi hazırlanmış bir kıdem tazminatı fonu sisteminin oluşturulması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...