SİYASET HABERLERİ Bu haber 1148 kez okundu
7 Ağustos 2020, Cuma - 17.38

Keleş’ten Tever’e eleştiri

CHP Sakarya İl Başkanı Keleş, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’in sosyal medya paylaşımı ile ilgili; “Twitter üzerinden paylaşım yapmakla Sakarya’nın sorunları çözülmez.” dedi.

Keleş’ten Tever’e eleştiri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından salgın sürecinde “Sosyal Koruma Kalkanı” bünyesinden yapılan yardımlar il il yayınlandı. Sakarya’ya toplamda 337 milyon 286 bin 508 lira yardımın dağıtıldığı belirlendi. Yardımların detaylı olarak aktarıldığı tablo AK Parti İl Başkanı Yunus Tever tarafından sosyal medyada paylaşıldı. 
VATANDAŞIN YORUMU
Tever paylaşımında; “Sakarya’mızdaki hemşehrilerimize toplamda 337.286.508 TL yardım yapılmıştır.” ifadelerini kullandı. Paylaşımın altına bir vatandaş tarafından yapılan “Hiçbirinden faydalanamadım ve işsizim. Sakarya İl Başkanlığınıza, adınıza yazmış olduğum e-postayı okuyup dönüş yaparsanız sevinirim Sayın Tunus Tever Bey, sizden randevu talep ediyorum.” şeklinde yorum yaptı. Olay birçok site tarafından haberleştirildi.
KELEŞ; DENETLENMELİ 
Bu gelişme üzerine CHP İl Başkanı Ecevit Keleş açıklamada bulundu. Keleş, Sakarya’da pandemi döneminde yapılan yardımlarla ilgili çok şikâyet olduğuna dikkat çekti. Keleş, “Sakarya halkının isteklerine ve şikayetlerine göz yumuluyor. Vatandaşın, yardımlar konusunda çok fazla şikâyeti var. Konunun üzerine durulmalı ve vatandaşların sorunları çözülmeli. Birçok esnaf, yardımların ulaşmadığından bahseder durumda.  Gerekirse il genelinde bir kurul oluşturularak kimlerin faydalanıp faydalanmadığı denetlenmeli. Twitter üzerinden paylaşım yapmakla Sakarya’nın sorunları çözülmez.” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...