SİYASET HABERLERİ Bu haber 877 kez okundu
6 Kasım 2019, Çarşamba - 10.49

Katlı Pazar için adım bekleniyor

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “13 dönümlük arazi üzerine kurulu Katlı Pazaryerinin, yanındaki diğer binaların kapsayacak şekilde projelendirilmesi önem arz ediyor. Sayın Yüce'den Katlı Pazar projesi için adım atmasını bekliyoruz.” dedi

Katlı Pazar için adım bekleniyor

İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, il yöneticileri Serdip Dokumacı, Yüksel Esmeroğlu ve Mustafa Özdemir; Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan'ı ziyaret etti. Son günlerde Türkiye'nin gündemine oturan ve vatandaşlar üzerinde büyük tedirginlik yaratan ıspanak içine karışmış ayrık otlarından kaynaklı zehirlenmeler hakkında bilgi alan İyi Parti yöneticileri, Katlı Pazaryeri hakkında da görüş alışverişinde bulundu.
DENETİMSİZ TEZGAHLAR
İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan; “Gıda kaynaklı zehirlenmeler vatandaşlarımızı fazlasıyla tedirgin etti. Kabacan ile yaptığımız görüşme neticesinde, hemşehrilerimizin sebze ve meyve alımında özellikle pazar esnafını tercih etmeleri gerektiğini, denetimsiz tezgahların risk yarattığını öğrendik. Biz de vatandaşlarımızı dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyoruz” dedi
KATLI PAZARYERİ
Yıllardır yıkılıp yeniden yapılması gündemde olan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Katlı Pazaryeri ile ilgili de görüştüklerinin belirten Kılıçaslan; “Adapazarı'nın kronikleşmiş sorunlarından biri olan Katlı Pazaryeri'nin esnafa hak mağduriyeti yaşatmadan ve gelir kaybına uğratmadan acilen çözüme kavuşturulması gerektiğini düşünüyoruz. Şehrimizin en güzel bölgesinde artık miadını doldurmuş, her yağmurda su basan, içine girilmeyecek hale gelmiş ve vatandaşlar tarafından eskisi kadar tercih edilmeyen bu yapının, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı öncülüğü ve garantörlüğünde hızlı bir şekilde yeniden inşa edilmesi gerekiyor. 13 dönümlük arazi üzerine kurulu bu binanın ve yanındaki diğer binaların bütün adayı kapsayacak şekilde projelendirilip şehrimize yakışır bir duruma gelmesi büyük önem arz ediyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce'den yeni bir Katlı Pazar projesi için adım atmasını bekliyoruz” diye konuştu.

1/1
Katlı Pazar için adım bekleniyor
Katlı Pazar için adım bekleniyor

Tüm Yorumlar

İbrahim Erdem
7 Kasım 2019, Perşembe - 14.58

Katlı pazar yerinin çevredeki binaları kapsayarak projelendirilmesi fikri çok güzel ve bir gereksinim.Katlı pazar yeri bu günkü haliyle tam bir kaos içinde.Esnaf sergisini yolu kapatacak şekilde uzatmış; yürümek mümkün değil.Denetim Yok,ilgilenen Yok.İşini layıkıyla yapan esnafa sözüm Yok ama çoğunluğu malın iyisini tezgahın ön tarafına dizmiş,arka tarafta kalite Yok...Hele balık pazarı bir alem:Ton başlığını,uskumruyu palamut diye satıyorlar. Marmara hamsisine Karadeniz diye etiket koyup,Kefken'den diye satıyorlarHiç bir yetkili "Ton başlığını palamut diye nasıl satarsın." demiyor,uyarmıyor.Bu durum yıllardır böyle.Dilerim Yen'i katlı pazar projesi hayata geçirilir ve bu durumlar da denetim altına alınarak halkın hizmetine sunulur.

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...