SPOR HABERLERİ Bu haber 1129 kez okundu
9 Temmuz 2020, Perşembe - 11.43

İstediğimizi aldık: Play off oynanacak

Türkiye futbol Federasyonu (TFF) tescil ettiği liglerle ilgili kararını dünkü toplantısında verdi. Federasyon, gelen tepkiler üzerine Play Off maçlarının oynatılması yönünde karar aldı

İstediğimizi aldık: Play off oynanacak

Aldığı kararla 2’nci Lig 3’ncü lig ve Bölgesel Amatör Lig’i tescil eden Türkiye futbol Federasyonu, tescil planıyla ilgili kararını dün yaptığı toplantı ile aldı. Takımların isteklerini dikkate alan federasyon, Play Off maçlarının oynanması yönünde gelen talepleri uygun buldu. Başkan Nihat Özdemir önderliğinde toplanan Türkiye Futbol Federasyonu, 2’nci ve 3’ncü Ligler’de şampiyonların bir üst lige çıkmasına hükmederken, 2-5 sıralamasında bulunan takımların da Play Off oynamasına hükmetti.

Liglerin oynanamaması yönünde çıkan kararın ardından Play Off oynanması için yoğun bir mesai harcayan Sakaryaspor yönetiminin çabası da boşa gitmemiş oldu. Yeşil siyahlı yönetim alınan kararın haklı ve yerinde olduğunu ifade etti. Öte yandan alınan karar göre düşmesi kesin olanlar düşecek. Bölgesel Lig’de grup liderleri direk çıkacak. Düşmesi kesinleşenler ve çekilenler düşecek.

GENÇ AÇIKLADI
Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç sosyal medya hesabından Play Off müjdesiniveri. Genç yaptığı açıklamada, “Hamdolsun Allah bizi bu çocuklara mahçup etmedi. Play-Off'lar hayırlı olsun. Kupa Şampiyonluk yakın, bayrakları asın! #AyağaKalkSakarya çağrımızın ardından bizi yalnız bırakmayıp nehir misali dolup taşan herkese teşekkürler! Birlikte çok güzeliz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...