EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 808 kez okundu
2 Nisan 2015, Perşembe - 11.25

İŞADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

Serdivan Belediye Başkanı Alemdar, “Yatırım yapmak isteyen ve geleceğin Serdivanı’nda biz de yer almak istiyoruz diyen tüm işadamlarımıza kapımız sonuna kadar açık” dedi.

İŞADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyeleri ile bir araya geldi. Toplantı salonunu dolduran iş adamları sohbet ortamında gerçekleşen programda Başkan Yusuf Alemdar’a soru sorma fırsatı buldu. Başkan Alemdar, işadamlarına “Serdivan’da Yatırım Fırsatları” konulu bir sunum yaptı. Hayata geçirilecek her projenin doğrudan ya da dolaylı olarak iş adamlarına yatırım fırsatı da sunduğunu dile getiren Alemdar, “Tüm projelerimizde amacımız bir fikri ortaya koymak… Biz eserlerimizi ve hizmetlerimizi, 100 yıl sonrasına taşımanın derdindeyiz” dedi.
BATI’YA AÇILAN KAPI
Yusuf Alemdar, Serdivan’ın konum itibari ile Sakarya’nın batıya açılan kapısı olduğunu ifade ederek, “Nüfusu her geçen gün artan Serdivan’da takip eden değil, takip edilen olmak için çalışıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de yarın da tüm sivil toplum kuruluşlarımızla ve vatandaşlarımızla birlikte karar vererek, ortak akılla geleceğin Serdivan’ını inşa etmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda yatırım yapmak isteyen ve geleceğin Serdivanı’nda biz de yer almak istiyoruz diyen tüm işadamlarımıza kapımız sonuna kadar açık” diye konuştu.
MERKEZ OLACAK
Serdivan’ın 54. Cadde, Kırantepe, Gölpark’ın yanı sıra Kervansaray, Sağlık Kampüsü, Masal ve Macera Park, Çocuk Üniversitesi, Hobi Bahçeleri ve diğer tüm projeleri ile turizmin her alanında söz sahibi olacağını belirten Başkan Alemdar,  “Serdivan yeni vizyon projeleriyle; doğa, eğitim, sağlık, kültür, spor ve kongre merkezi olacak” dedi.
BAŞKAN KESİK
TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Kesik ise, “Amacımız iş adamlarımızın Sakarya’ya yatırım yapmasını sağlamak ve desteklemektir. Bu anlamda projemizi önce Serdivan Belediyesi ile başlattık ve diğer belediyelerimiz ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Başkan Murat Kesik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a program sonunda teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...