YAŞAM HABERLERİ Bu haber 994 kez okundu
25 Mayıs 2013, Cumartesi - 10.39

İNSANLIK ÖLMEDİ

Bursa'da bir polis memuru, karayolunda durdurduğu aracı, trafikten men etti. Araçtaki genç kızın, askerden terhis olacak nişanlısını getirmek için yola çıktıklarını söyleyip ağlamaya başlaması üzerine duygulanan polis memuru, sıfır kilometre olarak aldığ

İNSANLIK ÖLMEDİ

Bursa-Yalova karayolunda, gece Orhangazi ilçesi yakınında alkol denetimi yapan ekipte yer alan polis memuru Barış Karabatak, Göksel Sipahi'nin (31) kullandığı otomobili durdurdu. Aracın belgelerini inceleyen Karabatak, ruhsat sayfalarından birinin eksik olduğunu fark ederek, otomobili trafikten men etti. Bunun üzerine, sürücü Göksel Sipahi, annesi Ayşe, babası Gürsel Sipahi ve asker olan kardeşi Gökhan Sipahi'nin nişanlısı Bilgenur Bıçak, otomobilden indi.
NİŞANLISI İÇİN GİTTİ
Uzun süre kontrol noktasından ayrılmayan bu kişilerden Bıçak, askerden tezkere alacak nişanlısı Gökhan Sipahi'yi almak üzere Sakarya'dan yola çıktıklarını ve Balıkesir'in Balya ilçesine gideceklerini söyleyerek ağlamaya başladı. Nişanlısına söz verdiği saatte orada bulunamayacaklarını ifade eden Bıçak'ın durumundan etkilenen Karabatak, yeni satın aldığı sıfır kilometre otomobili onlara emanet verebileceğini dile getirdi.
Buna çok sevinen Bıçak ile diğer aile üyeleri, Karabatak'ın otomobiliyle yola çıkıp Gökhan Sipahi'yi aldıktan sonra yeniden Orhangazi'ye geldi. Sipahi ailesiyle Bıçak, ona teşekkür ederek aracı teslim etti. İşlemleri tamamlanan otomobillerini alan aile, daha sonra Sakarya'ya döndü.
İYİ NİYETLİ OLDUKLARINI HİSSETTİM
Barış Karabatak, koşullar ne olursa olsun kanunların gerektirdiği kurallara uymak zorunda olduğunu söyledi. Aracın belgelerinde eksiklik bulunduğu için trafikten men ettiğini belirten Karabatak, şöyle konuştu: "Balya ilçesinde askerlik yapan akrabalarının gece tezkere aldığını ve mutlaka gitmek zorunda olduklarını belirttiler. Ailenin iyi niyetli olduğunu hissettim. İş bitiminde hiçbir menfaat beklemeden kendi aracımı onlara verdim. 'Bir Allah razı olsun desinler yeter' dedim. Teşekkür ettiler ve gittiler. Sabaha karşı telefon açtılar ve otomobilimi teslim ettiler."
EMNİYETE ÖRNEK OLSUN
Göksel Sipahi de örnek davranışından dolayı Karabatak'a teşekkür ederek, bu hareketin, emniyet teşkilatındaki diğer personele örnek olmasını diledi. Daha önce tanımadığı Karabatak ile dost olduklarını anlatan Sipahi, şunları kaydetti: "Barış bey, sıfır kilometre olarak aldığı aracı bize teslim ederek yolda kalmamızın önüne geçti. Onun yaptığı tamamen örnek bir hareket, bir memura yakışacak bir hareketti. Annem, babam, kardeşim ve nişanlısı bu duruma çok şaşırdı. Böyle bir hareket beklemiyorduk. Orada yolun ortasında 'Ne yapacağız-' diye düşünürken bu hareket karşısında şoke olduk. Önce aracını teslim edeceğine inanmadık. 'Böyle bir şey olamaz' gibi düşündük. Bağlanan aracımızı da ertesi gün gerekli belgeleri ve işlemleri tamamladıktan sonra aldık. Polis memurunun bu hareketi sonrası Emniyet Genel Müdürlüğüne e-posta ile teşekkür mesajı gönderdim. Bu teşekkür, polis memurunun yaptığı o güzellik karşısında hiçbir şey değil." Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, teşekkür mesajının kendisine de ulaştığını dile getirerek, Karabatak'ı tebrik ettiklerini belirtti.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...