EĞİTİM HABERLERİ Bu haber 2414 kez okundu
8 Temmuz 2020, Çarşamba - 11.56

İngilizce Yaz Okulu başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokul ve ortaokul öğrencileri için yaz döneminde İngilizceyi eğlenerek öğrenebilecekleri EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu’nu başlattı.

İngilizce Yaz Okulu başladı

EBA platformu üzerinden 1 Temmuz tarihi itibariyle yayınlanan İngilizce Yaz Okulunda öğrenciler kendi hesaplarından giriş yaparak seviyelerine uygun dersleri takip edebiliyorlar. A1 ve A2 düzeyinde 4 temel dil becerisini içeren dersler, kendi kendine öğrenmeye uygun e-etkinliklerden oluşuyor.


AY SONUNA KADAR 
Sıralı anlatımlarla eğlenceli olarak sunulan her dersin sonunda öğrenciler öz değerlendirme yaparak bir sonraki derse geçebiliyor. Öğrencilerin yaz döneminde yabancı dilden uzak kalmaması ve yıl içindeki bilgilerinin pekiştirilerek geliştirilmesinin amaçlandığı yaz okulu hafta içi her gün 31 Temmuz'a kadar devam edecek.

1/1
İngilizce Yaz Okulu başladı
İngilizce Yaz Okulu başladı


EĞLENEREK ÖĞRENME
Türkiye’nin dört bir yanından aralarında ilimizden İngilizce öğretmenlerinin de yer aldığı gönüllü öğretmenlerin katılımıyla; MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı Yabancı Dil Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Merkezi (YDE-ARGEM) koordinesinde, YEĞİTEK e-içerik geliştirme ekibi ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan EBA Çevrim İçi İngilizce Yaz Okulu öğrencilerin eğlenirken öğrenmesi temeline dayanıyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yabancı dil öğreniminde sürekliliğin önemine dikkat çekerek, İngilizce yaz okulunun çocukların yabancı dil eğitimine fayda sağlayacağını ifade etti.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...