SİYASET HABERLERİ Bu haber 1728 kez okundu
22 Mayıs 2020, Cuma - 09.51

İl Başkanı Abay: Milletin canı yanıyor

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İl Başkanı Abay: Milletin canı yanıyor

Basına yaptığı yazılı açıklamada gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Abay, “Ekonomimiz adeta yanıyor, iktidar ise yangına su dökmek yerine benzin döküyor. Sonra da dönüp millete ‘kriz yok, ayaktayız’ mesajı veriyorlar, güneş balçıkla sıvanmıyor. Bakınız, korona sürecinde 900 bin hanenin elektriği kesildi. 118 bin hane icralık oldu.” dedi.
BU YANGINA MÜDAHALE EDİN
Koronavirüsün tüm gündemleri gölgede bırakıyor olmasına rağmen, asıl gündemin ekonomik şartlar olduğunu vurgulayan İl Başkanı Fahrettin Abay, “Sayın Berat Albayrak ise ‘Ekonomik istikrar kalkanının olumlu sonuçlarını salgın sonrasında göreceğiz’ diyor. Göreceğimiz tek şey ne yazık ki artan işsizlik, artan borç yükü ve hayat pahalılığı olacak. Tablo ortada, iktidara sesleniyoruz; bu yangına müdahale edin” diye konuştu.
GELİN BU KRİZİ ÜRETİM SEFERBERLİĞİNE ÇEVİRELİM
Türkiye’nin her alanda bir çıkmazın içinde olduğunun altını çizen Abay, şu çağrıda bulundu: “İçinde bulunduğumuz bu krizi gelin hep beraber fırsata çevirelim. Gelin bu krizi bir üretim seferberliğine dönüştürelim. Gelin kaynaklarımızı artık betona ve inşaata değil, tarıma, çiftçiye ve hayvancılığa aktaralım. Gelin sadece AVM’leri değil, küçük ve orta ölçekli esnafı da destekleyelim. Gelin israf ve yolsuzluğun önünü keselim, ülkemize ek kaynaklar çıkaralım.”

1/1
İl Başkanı Abay: Milletin canı yanıyor
İl Başkanı Abay: Milletin canı yanıyor

Tüm Yorumlar

Kanuni.....
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 00.48

PKK ya verdiğiniz destekten dolayı milletin canı yanıyor.....

2 0 YANITLA
Sakarya - Fırat......
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 00.41

Saadet'te o kadar çok çare var ki ; fakat sadece lâfta . İş ciddiyete geldimi tek çare ağlanmak...

3 0 YANITLA
Çaldıran....1514
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 00.35

Evet Fahrettin bey milletin canı yanıyor ; ama sadece HDP yi seçimlerde desteklediğiniz için . Askeriyeye peygamber ocağı dersiniz ama PKK yı da karşısına dikenlere destek olursunuz ; siz önce bunları millete açıklayın.....

3 0 YANITLA
Malazgirt....71
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 00.29

Fahrettin bey bütün dünyada kriz var ; tek çare bu virüsün bitmesidir / sende daha iyi bir çare varsa söyle de herkez bilsin ; bacak gibi atıp kol kadar tutma....

2 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...