YAŞAM HABERLERİ Bu haber 571 kez okundu
30 Temmuz 2013, Salı - 10.54

İFTAR SOFRASI KABAKULAK’TA

Akyazı Belediyesi iftar sofrası, Kabakulak Mahallesi’nde kuruldu. Başkan Yazıcı, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan’da, sizlerle olmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi

İFTAR SOFRASI KABAKULAK’TA

Akyazı Belediyesi tarafından, Ramazan boyunca her gün ilçenin farklı bir mahalle ve köyünde düzenlenen halk iftarları, önceki akşam Kabakulak’ta yapıldı. İftara ev sahipliği yapan Başkan Yaşar Yazıcı, iftardan önce bütün masaları gezip, vatandaşlarla sohbet etti. İftar öncesi hafız ve hocaların okuduğu Kur-an’ı Kerim tilaveti ve ilahiler, huşu içinde dinlendi. Kabakulak Mahallesi Muhtarı Selahattin Toy, “Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Yazıcı’ya, bizlere yaşattığı birliktelik, kaynaşma, paylaşma gecesi için teşekkür ediyoruz” dedi.
HUZURLUYUZ
Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ise, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmaktayız. Ramazan boyunca, ‘Ramazan Paylaşmaktır’ anlayışımız ile her akşam farklı bir mahallemizde siz değerli Akyazılılar ile aynı sofrayı, aynı yudumu paylaştık. Sizlerle aynı sofrada bulunmanın mutluluğu ve huzurunu yaşadık” dedi.
HALKA DAVET
Başkan Yazıcı konuşmasının sonunda, tüm Akyazılılar’ı, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadir Gecesi’nin idrak edileceği 3 Ağustos Cumartesi günü Gazi Süleyman Paşa Camii bahçesinde gerçekleştirilecek iftara davet etti.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...