EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 375 kez okundu
30 Aralık 2013, Pazartesi - 09.56

HUZURUMUZ TAÇLANDI

Vali Mustafa Büyük, “Bu huzurlu ortam Bakanlık ile birleşti. İnşallah daha güzel günler yaşayacağız” dedi

HUZURUMUZ TAÇLANDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirdiği Doç.Dr. Ayşenur İslam onuruna Sakarya Valiliği tarafından düzenlenen program Elmas Otel’de gerçekleştirildi. Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Vali Mustafa Büyük, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Hasan Ali Çelik, Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, AK Parti MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, STK temsilcileri, Büyükşehir Bürokratları, SASKİ Bürokratları ile çok sayıda davetli katıldı.
ARTIK BAKANIMIZ VAR
Doç.Dr. Ayşenur İslam’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görevlendirilmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Toçoğlu, “Bugün çok sevinçliyiz. Hem Sayın Bakanımızın hem de Sayın Başbakanımızın mutluluğunu birlikte yaşadık. Sakaryalı hemşerilerimiz Sayın Başbakanımızın arkasında dimdik durduklarını, daha fazla destek verdiklerini çok güçlü bir şekilde gösterdiler. Hayırlı olsun ve Allah bu yeni görevinde Sayın Bakanımızı utandırmasın. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da el ele gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
BAKAN İSLAM’A BAŞARILAR
AK Parti MKYK Üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek ise yaptığı konuşmada, “Sakarya’dan bir kadın milletvekilimiz vardı. Sayın Ayşenur İslam. Şimdi ise Sakarya’nın ilk kadın Bakanı oldu. Duruşuyla Türk kadınını çok iyi simgeleyen Ayşenur İslam’ın Allah yar ve yardımcısı olsun diyor, Sayın Bakanımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Sakarya’da önemli bir ahenk olduğunun altını çizerek konuşmasına başlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, yeni görevinde Sayın Ayşenur İslam’a başarılar diledi. AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ise, tüm kesimleri ile Sakarya’nın daha yaşanılabilir daha müreffeh bir şehir olma yolunda ilerlediğini ifade ederek, Sayın Ayşenur İslam’ın Bakan olarak görevlendirilmesinin pastanın eksik olan çileğini tamamladığını belirtti.
İLK KADIN BAKANIMIZ
Doç.Dr. Ayşenur İslam’ın yeni görevinin Sakarya’ya ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, “Artık bir bakanımız var. Yeni görevlerinde Sayın Bakanımıza kolaylıklar diliyorum” derken, AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu yaptığı konuşmada, “Sayın Başbakanımız uzun bir aradan sonra şehrimize bir bakanlık hediye etti. İlk kadın milletvekilimiz ve şimdi ilk kadın bakanımız olan Sayın Doç.Dr. Ayşenur İslam’a Allah’tan kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.
VERİM VE KAPASİTE ARTACAK
Sakarya’nın diğer şehirlere nazaran önemli bir birliktelik yakaladığının altını çizerek konuşmasına başlayan Vali Mustafa Büyük ise, “Sayın Bakanımız bu ilde çok önemli hizmetler yapacaktır. Ülkemizde yapacağı tüm hizmetlerden Sakarya’da önemli bir pay alacaktır. Bu huzurlu ortam Bakanlık ile birleşti. İnşallah daha güzel günler yaşayacağız. Verim ve kapasitemizin artacağına inanıyorum. Ve bu huzurumuzun daim olmasını diliyorum. Sayın Bakanımıza tekrar başarılar diliyorum” dedi.
HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK
Programın son konuşmasını AK Parti Sakarya Milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam gerçekleştirdi. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan İslam, “Türkiye’nin içinden geçtiği böyle bir dönemde Sayın Başbakanımızca görevlendirilmek benim için bir iltifattır. Ne kadar dezavantajlı olan varsa hepsinin ablası olacağız inşallah. Allah devletimizin tüm hayırlı işlerine bizleri de vesile etsin diyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...