GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 992 kez okundu
29 Ağustos 2019, Perşembe - 16.35

Huzurlu sokaklar, güvenli Sakarya!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bekçilerin görev tanımları ve yetkileri hakkında tanıtım filmi hazırladı.

Huzurlu sokaklar, güvenli Sakarya!

EGM tarafından bekçilerin görev tanımı ve yetkileri hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla tanıtım filmleri hazırlandı. Yapılan bilgilendirmede “Çarşı ve mahalle bekçileri Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan, gece boyunca yaya devriye olarak suçun önlenmesi, suçun şüphelilerin yakalanması, sorumluluk alanına giren bölgelerde asayişin düzenle sağlanması hakkında etkin bir şekilde görevlerini yerine getiren genel kolluğa yardımcı silahlı bir kuruluştur” denildi.
Çarşı ve mahalle bekçilerine, Polis Akademisi Başkanlığı’nca eğitim verildiği belirtilen bilgilendirmede şu bilgilere yer verildi; “Bekçiler ilgili mevzuat ve kanunların kendilerine verdiği yetkiyle görev esnasında sorumluluk bölgelerinde genel asayişin korunmasını sağlar. Bunun için şüpheli şahısları takip eder, kimliklerini araştırır, şüpheli ve diğer kişilerin suç oluşturan bir fiilini tespit ettiklerinde yakalayarak polis merkezi amirliklerine götürürler. 2559 sayılı kanunun 16. Maddesi kapsamında bedeni güçten başlayarak kademeli olarak cop ve silah kullanabilirler.”

1/2
Huzurlu sokaklar, güvenli Sakarya!
Huzurlu sokaklar, güvenli Sakarya!
2/2
Huzurlu sokaklar, güvenli Sakarya!
Huzurlu sokaklar, güvenli Sakarya!

Tüm Yorumlar

sakaryalı
3 Eylül 2019, Salı - 09.09

aynen katılıyorum kardeşiö şehiri gelen yöneticiler hahfetti ah zeki toçoğlu bu vebali öbür dünyada nasıl verecen

5 0 YANITLA
KARAOSMAN
2 Eylül 2019, Pazartesi - 12.35

SAKARYA ADAPAZARI KADAR OLAY OLAN GÜVENSİZ BİR ŞEHİR DAHA YOKTUR.HER GÜN CİNAYET HERGÜN BİR MÜLTECİ OLAYI HERGÜN BİR REZİLLİK ŞEHİR ARTIK YAŞANMAZ HAL ALDI.GÜZEL ADAPAZARI COCUKLARIMIZI SOKAKLARA SALAMAZ OLDUK SİZ NE GÜVENİNDEN BAHDEDİYORSUNUZ HER GÜN KAVGA PİS PİS OLAYLAR..ŞEHİR ZATEN KÖY DURUMUNDA ŞEHİRLİKTEN CIKMIŞ.

7 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...