EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1529 kez okundu
7 Haziran 2015, Pazar - 23.43

“HİÇBİR ŞEY YAPMASA DA…”

TÜVASAŞ Baş Temsilcisi Cihat Koray, TÜVASAŞ’ın Türkiye’nin önemli kurumlarından olduğunu belirterek, “TÜVASAŞ’ın raylı taşıtlarda fiyat belirleme inisiyatifini şirketlere bırakmaması bile ülkeye büyük katkı” dedi.

“HİÇBİR ŞEY YAPMASA DA…”

Ulaşım İş-Sen Marmara Örgütlenme Sorumlusu ve TÜVASAŞ Baş Temsilcisi Cihat Koray, TÜVASAŞ’ın sadece ilimizin değil, Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri olduğunu belirterek, “Evet bir bağlı ortaklık olarak küçük bir kurumdur ancak ülkeye faydası çok büyük. Bu kurum kar maksatlı kurulmamış, kamu yararı üzerine kurulmuştur, bu yüzden kar-zarar olgusu üzerine konuşulmaz. Hiç bir şey yapmasın, raylı taşıtlarda fiyatı belirleme inisiyatifini, çok uluslu şirketlere bırakmaması bile ülkeye büyük katkı verir” dedi.
ATAMA LAZIM
Özelleştirme ve tasfiye tehlikesinin, demoklesin kılıcı gibi TÜVASAŞ’ın üzerinde durduğunu söyleyen Koray, “Çalışanlar olarak işçisiyle, memuru ile üst yönetimi ile ne kadar mücadele edersek edelim, TÜVASAŞ’ın varlığını sürdürmesi, siyasi iradenin kararı ve şehrin sahip çıkma oranıyla ilgili. Bence şu an en önemli sorun üst yönetimdeki eksiklik, bir an önce Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılığı makamlarına asaleten atama yapılması lazım” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...