YAŞAM HABERLERİ Bu haber 432 kez okundu
6 Kasım 2013, Çarşamba - 11.08

HENDEKLİLER KİTAP OKUYOR

Hendek Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile “Size Üniversiteler yetmez” sloganıyla kitap okuma şenliği yapıldı.

HENDEKLİLER KİTAP OKUYOR

Hendek Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile “Size Üniversiteler yetmez” sloganıyla kitap okuma şenliği yapıldı. Hendek Muammer Sencer Caddesi’nde yapılan kitap okuma şenliğine öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Şenliğe katılan Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İsmail Güleç, “Kitap okuma etkinliğinizi daha da geliştirebilir, bunu geleneksel hale getirebilirsiniz. Şiirler ve hikayeler yazabilirsiniz ve onları etkinlik düzenleyerek okuyabilirsiniz. Hendek Belediyesi de bu konuda size destek veriyor. Okumak, yemek yemek gibidir. Sadece okuma yetmez, okumayı dilimizden gönlümüze indirebilirsek okumuş olacağız. Burada yapılan okuma etkinliği de okumanın başlangıcıdır” dedi. İsmail Güleç ayrıca, Hendek Belediyesi’ni ve etkinliği organize eden Mavi Düşler grubunu tebrik etti.
Konuşmanın ardından, Doç. Dr. İsmail Güleç’e katılımından dolayı çiçek verildi. Daha sonra şenliğe katılanlar kısa bir süre kitap okudu, şenlik sonunda etkinliğe katılanlara aşure ikramı yapıldı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...