EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 898 kez okundu
4 Nisan 2015, Cumartesi - 11.04

HENDEK’TE ÜÇ BİN ASMA DAĞITILDI

Hendek Belediyesi, ilçede kara üzüm yaprağı üretimi için evlerden topladığı yaklaşık 3 bin adet asma çeliklerini vatandaşa dağıttı.

HENDEK’TE ÜÇ BİN ASMA DAĞITILDI

KOKULU MEYVE SUYU
Nem yönünden zengin derin ve iyi havalanmış toprakları tercih eden kokulu kara üzümün yaprağının sarmada kullanılan ideal yaprak olması nedeni ile Hendek’te özel bir çalışma başlatıldı. “Hendek Sarması” ismi ile marketlerde yer alan sarmanın ilçede ticaretinin daha da artması için asma üretimine başlanıyor. Kokulu üzüm olarak da bilinen asmanın meyveleri de organik meyve suyu üretiminde kullanılacak.
HENDEK SARMASI
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, eski Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin Hendek’te üç yıl önce başlattığı Hendek Hurması üretiminde belli bir noktaya gelindiğini ifade ederek, “Yine Ali Başkanımız döneminde vatandaşlardan toplanan asma çelikleri belediyemiz serasında üretilmişti. Hendek’te çokça bulunan ve yaprak sarması içi ideal olan Kara üzümün üretiminin artması amacıyla ürettiğimiz bu çelikleri vatandaşlarımıza dağıttık. Organik meyve suyu ve Hendek sarmasının üretimini artmasını hedefliyoruz ”dedi.

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...