EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 739 kez okundu
5 Kasım 2014, Çarşamba - 13.00

‘HEDEFE ULAŞAMADIK’

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, kooperatif ortaklarının borç tutarına uygulanan gecikme faizlerinin silindiği yapılandırmaya ilginin yüzde 50 olduğunu, hedeflerine ulaşamadıklarını söyledi.

‘HEDEFE ULAŞAMADIK’

BORÇ FAİZİ UYGULANMADI
Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, merkez birliğince yapılan ve kooperatif olarak uyguladıkları yeni düzenleme ile 31 Ekim’e kadar başvuran kooperatif ortaklarının borç tutarına gecikme faizi uygulamadıklarını hatırlattı.
ÖDEME KOLAYLIĞI VARDI
Başkan Balaban, “Kamu alacaklarının yapılandırmasına ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girmesi ve gerek merkez birliğimize, gerekse kooperatiflerimize ileten taleplerin giderek artması nedeniyle, takipteki borçlara ödeme kolaylığı sağlamıştık” diye konuştu.
‘BEKLENTİMİZ YÜZDE 70’Dİ’
Yapılandırmanın 31 Ekim tarihinde sona erdiğini söyleyen Başkan Balaban, “Beklentimiz yüzde 70’di ama ne yazık ki yüzde 50 civarında kaldık, istediğimiz hedefe ulaşamadık. Ne yazık ki tüm yapılandırmalar aynı güne denk geldi” ifadelerini kullandı.
AYNI TARİHE DENK GELİNCE
Devletin uyguladığı yapılandırma ile kooperatif olarak uyguladıkları yapılandırmanın aynı tarihe denk gelmesi ile vatandaşın ilk olarak başka yerlere olan borçlarının yapılandırdığını belirten Başkan Balaban, “Başarımız yüzde 50” diye konuştu.
447 BİN LİRA FAZİ SİLİNDİ
Başkan Balaban sözlerine şöyle devam etti, “109 kişi yapılandırmayı hak etti, 53 kişi, müracaat etti, yapılandırmadaki ana para 540 bindi, 169 bin lira yapılandırıldı. 860 bin liradan toplamda 447 bin lira faizi sildik” 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...