GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 695 kez okundu
7 Kasım 2019, Perşembe - 20.35

Hayvanlar telef oldu!

Hendek'te yaşanan büyükbaş hayvan ölümleri korkuttu.

Hayvanlar telef oldu!

PEŞ PEŞE ÖLÜMLER
Hendek Yeşil vadi Mahallesi'nde bulunan büyükbaş hayvan çiftliğinde dün saat 15:00 sıralarında peş peşe büyük baş hayvanlar ölmeye başladı. Çiftlik sahibi durumu İlçe Tarım Müdürlüğüne, Hendek Belediyesine bildirdi. İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesindeki Veterinerler, Özel Veterinerler ve Hendek Belediyesi Veterineri hayvan ölümlerinin olduğu Çiftliğe giderek çalışmalar yaptılar. Veterinerler, ölmek üzere olan hayvanları keserek ön inceleme yaptı.

RAPOR SONUCU BEKLENİYOR
Yapılan ön incelemelerde ölen hayvanların iç organlarının temiz olduğu, hastalık belirtisinin görülmediği sonucuna ulaştı. İlçe Tarım Müdürlüğü büyükbaş hayvan ölümlerini Pendik Veteriner Araştırma Ensitüsüne bildirdi. Bu sabah Pendik Veteriner Araştırma Ensitüsünden gelen görevliler gerekli incelemeleri yaparak, ölen hayvanlardan numuler aldı. Hayvanların ölüm sebebi, Pendik Veteriner Araştırma Ensitüsünün tutacağı raporla belli olacak.

Şu ana kadar 25 civarında büyükbaş hayvan öldü. Yetkililer bu sayının artmaması için Çiftlikte dün geceden buyana çalışma yapıyor. Devletin yaptığı bu çalışma vatandaşın duyacağı korkuyu azaltıyor. (MEDYABAR)

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...