YAŞAM HABERLERİ Bu haber 483 kez okundu
12 Kasım 2013, Salı - 11.32

HASRETİ İSLAM BİTİRDİ

AK Parti Milletvekili Ayşenur İslam’ın girişimleriyle, cezası paraya çevrilerek Türkiye’ye gelmesi sağlanan Türkmenistanlı Şahlan Kurbanova, ikiz çocuklarının babası Yasin Alkan ile nikah masasına oturdu.

HASRETİ İSLAM BİTİRDİ

Yedi yıl önce İstanbul’da tanışan ve Karasu’ya yerleşen Yasin Alkan (34) Türkmenistan’lı Şahlan Kurbanova (31) ile tanıştı. Eşinin vizesi olmadığı için resmi nikâh yapamayan Kurbanova ile Alkan’ın Enser ve Yaser (3,5) adlı ikizleri dünyaya geldi. Çocuklarına nüfus kâğıdı çıkaramadıklarını söyleyen Yasin Alkan, “Ne yaptıysak eşime burada kalma izni alamadık. Biz işlemlerle uğraşırken de eşim sınır dışı edildi. Çocuklarıma 3 yıldır hem analık hem babalık yapıyorum. 3 yıldır annelerini görmeyen çocuklarım anne özlemi çekiyorlardı” dedi.
İSLAM YARDIMCI OLDU
Alkan, “Üç Yıldan bu yana Türkiye’deki tüm resmi makamlara durumu ilettik. Ve sonunda AK Parti Milletvekili Ayşenur İslam’ın yanına giderek, durumu kendisine anlattım. Beni dinledi ve raflardan dosyalarımızı çıkarttırıp, yardımcı oldu. Eşimin Türkmenistan’da 1,5 yıllık yurt dışı yasağı bitmiş ama Türkiye’de vizesiz kaldığı için giriş yapamıyordu. Çok değerli vekilimiz Ayşegül İslam’ın girişimleriyle, vize cezasını paraya çevirerek, eşim Şahlan Kurbanova, 19 ay Türkmenistan’da kaldıktan sonra, geçen hafta Türkiye’ye giriş yaptı” diye konuştu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Çocuklarının annesinin Karasu’ya gelmesi sonrasında hiç vakit kaybetmeden nikah masasına oturan çiftin mutlu gününde, ikiz çocukları da yanlarındaydı. Alkan, “Karasu Belediyesine başvurarak, resmi nikâhımızın yapılmasını istedik. Çok değerli Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu, bizlere yardımcı olarak, resmi nikâhımızı bizzat kıydı ve 3 yıllık hasretimiz bitti. Bizlere yardımcı olan, çok değerli Milletvekilimiz Sayın Ayşegül İslam’a ve Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu’na, çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...