YAŞAM HABERLERİ Bu haber 512 kez okundu
31 Temmuz 2013, Çarşamba - 11.25

HALİL İBRAHİM SOFRASI

Büyükşehir Belediyesi’nce Kent Park'ta gerçekleştirilen iftara 15 binden fazla kişi katıldı. Başkan Toçoğlu, “Sakarya'daki kardeşlik ve hoşgörü ortamı tüm insanlığa örnek teşkil ediyor. Biz biriz, beraberiz, kardeşiz” dedi.

HALİL İBRAHİM SOFRASI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi "Mahallemde İftar Var" gönül sofraları, Kent Park'ta kuruldu. Kent Park, yılın en güzel pikniğine ev sahipliği yaptı. Yemyeşil alan üzerinde kır düğünü havasında kurulan gönül sofralarında, şehir yöneticileri ile binlerce Sakaryalı buluşarak oruç açtı, hep birlikte edilen duaya "Amin" dedi. Hocaların hocası olarak nitelendirilen İstanbul Bayezid Camii Baş İmamı Suat Gözütok ise, akşam ezanı öncesi Kent Park'ta Kuran tilaveti verdi.
HOŞGÖRÜ ADASI
Başkan Zeki Toçoğlu, “Böyle güzel bir günü yaşadığımız için Allah'a hamdolsun. Şehrimizde yaşayan her etnik milletten insan burada, hep birlikte iftar açıyor, eller semâya kalkıyor. İşte biz bu yüzden şehrimize huzur ve kardeşlik coğrafyası, hoşgörü Ada'sı diyoruz. Sakarya'mızdaki kardeşlik ve hoşgörü ortamı tüm insanlığa örnek teşkil ediyor. Biz biriz, beraberiz, kardeşiz. Bizimle gönül sofrasında buluşan tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.
TEBESSÜM
Ramazan ayının 12. iftarının ardından çocukların yoğun ilgi gösterdiği Meddah ve Gölge Oyunu gösterisi gerçekleştirildi. Meddah hikâyelerini dinleyen çocukların yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi.

KOCAALİ’DE İFTAR VAR
Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ programları ilçelerde düzenlenmeye devam ediyor, binlerce vatandaşın misafir olduğu iftar sofraları bu kez Kocaali’de kuruluyor. Yapılan açıklamada, bugün Kocaali Merkez Camii Önü’nde kurulacak iftar sofralarına tüm vatandaşlar davet edildi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...