MÜSİAD’da Filizfidanoğlu güven tazeledi

MÜSİAD Sakarya Şubesinin 20. Olağan Genel Kurulunda İsmail Filizfidanoğlu, yeniden 2’ince defa Şube Başkanı seçildi

GÜNDEM 07.01.2023, 23:01 07.01.2023, 23:04 Soner Kiraz
MÜSİAD’da Filizfidanoğlu güven tazeledi

Genel Kurulda konuşan Gene Başkan Mahmut Asmalı; “13 bin üzerinde üyesi 60 bin dolayında firması ile hem ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayan MÜSİAD hem de yurt içi ve yurt dışında farklı işbirliklerinin edinilmesine liderlik ediyor” dedi.

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi’nin 20. Olağan Genel Kurulu, Sakarya Şubesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Genel kurulun Divan Başkanlığını MÜSİAD geçmiş dönem Şube Başkanlarından Mehmet Arıcı, Başkan Yardımcılığını Osman Ayar, Divan Kâtipliğini ise MÜSİAD Kadın Kolları Başkanı Şeyma Erbir yaptı. 7. Dönem MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Açık oylama ile gerçekleşen seçimde oy birliği ile yeniden Şube Başkanlığına seçildi.

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Mahmut Asmalı’nın katılımı gerçekleşen 20. Olağan Genel Kurula; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, MÜSİAD Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Soner Meşe, MÜSİAD Genel Sekreteri Cihat Terzioğlu, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Uzun, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, S.S. Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven Öğün, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gökhan Tiryaki, Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı (STB) Bekir Uztürk, Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Erdinç Atalay, Sakarya Genç Girişimciler ve İş İnsanları Derneği (SakaryaGİAD) Başkanı Zafer Bekdemir, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tunbaz, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Cevdet Koç, Kızılay Adapazarı Şube Başkanı Nur Gülşan, Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı İsmail Uslu, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı, MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Abdülkadir Çınar, Türkiye Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu (TÜBİFED) Başkanı Necmettin Kırık, Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Cihan Emre, Uluslararası Gazeteciler Federasyonu Sakarya il Temsilcisi ve LC Haber Sorumlu Müdürü Levent Candan, MÜSİAD Düzce Şube yöneticileri ile MÜSAİD Sakarya Şubesi Üyeleri ve çok sayıda seçkin iş insanı katıldı.

İSMAİL FİLİZFİDANOĞLU; “100 YILLIK PROJE”
MÜSİAD’da 10 ve 20’nci yılını dolduran üyelere plaket takdim edildiği Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan MÜSAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu; “MÜSİAD kurulduğu günden, bugüne kadar hedefleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerini yalnızca bir ‘İş Adamları Derneği’ takvimiyle sınırlamamış ilimizin ve ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için proje üretmeyi de öncelikleri arasına almıştır. 28 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz 19. Olağan Genel Kurulumuz ile birlikte yönetim kurulu arkadaşlarımızla ilimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomisine katkıda bulunmak için çok kıymetli çalışmalar gerçekleştirdik. Sakarya’mızın en değerli markalarından olan iki Üniversitemizle çeşitli projeler gerçekleştirerek, ihracatın arttırılması, nitelikli istihdam ve girişimciliğin desteklenmesi adına çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi sürdürdük. Bu projelerden bir tanesi olan, İlimizin ve Ülkemizin ihracatına ciddi katkılar sağlayacağına inandığımız ve 100 Yıllık bir proje olarak gördüğümüz “5. ve 6. Genç Ticaret Köprüsü” final programlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Projemize katkı sağlayan ve destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

FİLİZFİDANOĞLU: “ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Şube Başkanı Filizfidanoğlu; “Cumhuriyetimizin 100. Yılında tüm dinamiklerimizle güzel Sakarya’mıza hizmet edeceğiz. Yarınlarımıza, evlatlarımıza ve gençlerimize güzel bir gelecek için çalışmaya ve üretmeye de devam edeceğiz. Büyük bir özveriyle her hafta yönetim kurulu toplantılarımızı, üye ve kamu kurum ziyaretlerimizi gerçekleştirirken her zaman yanımda olan Yönetim Kurulunda görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu Genel Kurul neticesinde, Yönetim Kurulunda görev alacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta Sayın Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere Genel kurulumuza katılım sağlayan siz değerli üyelerimize ve misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN YÜCE; “MÜSİAD BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise yaptığı selamlama konuşmasında; “Ülkemizin önemli ekonomi kuruluşlarından biri olan MÜSİAD, zaman geçtikçe, sadece ekonomik anlamda değil aynı zamanda sosyal, kültürel, bilimsel kalkınmanın da öncüsü oldu. Bu sebeple MÜSİAD bizim için çok değerlidir. Ülkemiz için böylesine önemli bir misyon edinen, edindiği misyonu sahaya yansıtan MÜSİAD’ın faaliyetlerini yakından takip ediyor, gerekli noktalarda işbirliği içerisinde faaliyet gösteriyoruz. Bu vesile ile bugün burada bir araya geldiğimiz, MÜSİAD Sakarya Şubesinin 20. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek, kuruluşunda yer aldığı MÜSİAD çatısı altında çalışmalarını sürdüren tüm üyelere teşekkür ederek, başarılar diledi.

MİLLETVEKİLİ ATABEK; “İŞ İNSANLARINI DESTEKLEMEYİ ÖNEMSİYORUZ”
Ekrem Yüce, ardından konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek; “İş insanlarını desteklemeyi önemsiyoruz. Sizler güçlü olacaksınız ki bizler güçlü olabilelim. Bizler güçlü olacağız ki ülkemiz güçlü olsun. Her dakika istişare içinde olmanızda önemli. Biz, TBMM’de her gün büyük mücadele veriyoruz. Ekranlara yansımayan daha gergin geçen kısımları var. Biz orada hem de sahada mücadele ediyoruz. Sizlerin de bambaşka mücadele alanlarınız var. Bu devirde ahlaklı helalinden kazanıp helalinden harcayıp ticaret yapmakta hiç kolay değil. Sizde bu zor dönemlerde ayakta duruyorsunuz. İstihdam oluşturuyorsunuz.” diyerek MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve ekibine başarılar diledi.

GENEL BAŞKAN ASMALI; “GÜÇLÜ BİR MEDENİYET ANLAYIŞINA SAHİBİYİZ”
MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ise konuşmasında; “ Türkiye’nin en büyük işbirliği ve sermaye platformu olan MÜSİAD bu bilinç ve heyecanla yeniliğe geleceğe heyecanla ve kararlılıkla yoluna devam edecektir. 33. Yılımızda köklerimizden aldığımız güç ve ilhamla sürekli yenileniyor ve belirli dönemlerde nöbet değişimi yaparak bu kutlu yolculuğa devam ediyoruz. MÜSİAD küresel ölçekli 165 şube ve irtibat noktasına ulaştı. 13 bin üzerinde üyesi 60 bin dolayında firması ile hem ülkemiz ekonomisine katma değer sağlıyor hem de yurt içi ve yurt dışında farklı işbirliklerinin edinilmesine liderlik ediyor. MÜSİAD sadece iş insanları birlikteliği değildir. Uluslararası alanda faaliyetler icra eden etkin bir ticari diplomasi aktörüdür. Mazlum ve mağdur insanların, kardeş ve akraba topluluklarının dertleriyle dertlenen, dara düşene yardıma koşan bir insani diplomasi kurumudur. Bizler madde ile manayı dünya ile ahireti birlikte değerlendiren, güçlü bir medeniyet anlayışına sahibiz” dedi.

ASİL VE YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Yapılan Protokol konuşmaları ardından gerçekleşen seçimde oy birliği ile yeniden Şube Başkanlığına seçilen İsmail Filizfidanoğlu’nun yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: İsmail Filizdidanoğlu, Ahmet Cihan, Adnan Menderes Albayrak, Ahmet Mahmut Karaca, Ali Koç, Ertuğrul Kurşun, Eyüp Talha Kocacık, Fatih Emre Koç, Ferudun Işıklı, Muharrem Gülçe, Mustafa Bektaş, Osman Eminler, Ömer Fatih Bölükbaş, Zübeyir Coşan ve Melih Atasoy.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Muhammet Yıldırım, Berat Şirinat, Tansel Cavit Kulak, Ahmet Emre Kırmızı, İlyas Çimen, Süleyman Yıldırım, Bora Ali Atalay, Göktuğ Tozan, Şeyma Erbir, Erdal Gökbayrak, İbrahim Odabaş, Mustafa Kaymul, Mehmet Altunbudak, Süleyman Baş ve Yunus Kuleci.

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: Kadir Ahmet Tecelli, Gökhan Erkan ve Vedat Ender Tuna.

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Gökhan Tiryaki, Mustafa Gavasoğlu ve Özcan Nalbant.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 19 45
2. Fenerbahçe 19 41
3. Başakşehir 19 37
4. Beşiktaş 18 35
5. Trabzonspor 19 35
6. Adana Demirspor 19 34
7. Konyaspor 19 27
8. Kayserispor 19 26
9. Alanyaspor 19 25
10. Karagümrük 19 22
11. Ankaragücü 19 22
12. Giresunspor 19 21
13. Gaziantep FK 19 19
14. Kasımpaşa 19 19
15. Antalyaspor 18 18
16. Sivasspor 19 18
17. Hatayspor 18 17
18. İstanbulspor 19 15
19. Ümraniye 19 14
Takımlar O P
1. Eyüpspor 20 41
2. Samsunspor 20 38
3. Keçiörengücü 20 36
4. Bodrumspor 20 35
5. Pendikspor 20 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 19 34
8. Boluspor 20 33
9. Sakaryaspor 20 31
10. Manisa FK 19 28
11. Göztepe 20 27
12. Adanaspor 20 22
13. Tuzlaspor 20 19
14. Altay 20 18
15. Erzurumspor 20 18
16. Altınordu 20 16
17. Ö.K Yeni Malatya 20 13
18. Denizlispor 20 12
19. Gençlerbirliği 20 10
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 17 44
2. Real Madrid 17 41
3. Real Sociedad 18 38
4. Atletico Madrid 18 31
5. Villarreal 18 31
6. Real Betis 17 28
7. Osasuna 18 28
8. Athletic Bilbao 18 26
9. Rayo Vallecano 18 26
10. Mallorca 18 25
11. Girona 18 21
12. Valencia 17 20
13. Espanyol 18 20
14. Almeria 18 19
15. Sevilla 18 18
16. Getafe 18 17
17. Celta Vigo 18 17
18. Real Valladolid 18 17
19. Cadiz 18 16
20. Elche 18 6