ERDOĞAN’DAN MÜJDE

183 trilyon liralık 53 yatırımın açılışını yapmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “8 Nisan’da bakanlar kurlumuz tarafından alınan kararlar hükümetimiz Karasu Otomotiv Endüstri İhtisas Bölgesi’nin kuruluşunu ilan etti” dedi.

GÜNDEM 11.04.2015, 16:02 11.04.2015, 16:02
ERDOĞAN’DAN MÜJDE

53 YATIRIMIN AÇILIŞI
Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve toplam değeri 183 trilyon lira olan 53 yatırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile açılışı yapıldı. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması sonrasında, programın açılış konuşmasını yapan Başkan Toçoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Sakarya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanım, bugünleri gösteren Allah’a şükürler olsun. Bize mi düştü bu yük demeden, hor görülen, öksüz bırakılan bu büyük davayı üstlendik, zati alinizin öncülüğünde bu necip milletin hayallerini gerçekleştirmek üzere yollara düştük” diye konuştu
GARİBANIN YOLDAŞI
“Rabbimizin de yardımıyla, hiçbir iktidara nasip olmayan başarılara imza attık” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, “Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kimsesizlerin kimsesi, mazlumların ve garibanların yoldaşı olduk. Artık ne öz yurdumuzda garibiz ne de öz vatanımızda parya. Bizi süründürmek isteyenlere inat yeniden tarih sahnesine çıktık ve Yunus Emre’nin kıyısında gezdiği Sakarya’yı Nil’e ve Yeşil Tuna’ya kardeş ettik. Şimdi bu kazanımları kalıcı kılma zamanı” ifadelerini kullandı.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Türkiye’nin siyasal istikrarı kalıcı kılacak yeni bir sisteme ihtiyacı olduğunu belirten Toçoğlu, “Bu sistemin adı da başkanlık sistemidir. Düne kadar mevcut sistemi en ağır şekilde eleştiren sözde aydınların bugün sırf cumhurbaşkanımıza muhalefet etmek için bu köhne sisteme sarılmalarını milletçe ibretle izliyoruz. Oysa istikrarlı bir Türkiye için başkanlık sistemi tercih değil zorunlu bir durumdur. İnşallah en kısa zamanda bu cumhur, başkanını seçecek ve Türkiye istikrarlı şekilde yoluna devam edecek” dedi.

YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tam destek vereceğini söyleyerek, konuşmasına şu sözlerle devam etti, “Bu dava sadece bu coğrafyanın davası değildir. Biz Sakarya olarak, bu yolculukta sizi hiçbir zaman yalnız bırakmadığımız gibi, bugün de yalnız bırakmayacağız. Bu yolda asla yalnız yürümeyeceksiniz. Yeni Türkiye'nin doğumuna inşallah hep beraber şahit olacağız. Bugün yaşananlar bu kutlu doğumun sancılarıdır”

Başkan Toçoğlu’nun ardından kürsüye gelen Vali Hüseyin Avni Coş,  183 trilyon liralık 53 ayrı yatırımı Sakarya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

TEMEL BİR AY İÇİNDE ATILIR

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, açılışı geçekleştirilen yatırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın yapılan yatırımlar hakkındaki bilgi vermesinin ardından konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sağlıkta sessiz devrim yaptıklarını söyleyerek, “Son derece modern ve ileri teknoloji ile donatılmış binalarımız hizmete sunuldu. Sakarya yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin temelini de bir ay içerisinde atacağız” dedi.

MİLLETİN YÜZÜ GÜLDÜ

Sonrasında kürsüye gelen Bakan İslam, büyüklü küçüklü birçok açılış yaptıklarını ifade ederek, “Bizler uzun yol yolcularıyız, 2002 yılında her şey millet için diyerek yola çıktık, yine Allah’a hamdolsun milletimizin teveccühüm artıyor. Biz milletimizi mahcup etmedik, milletimiz de bizi mahcup etmedi. Ak devrim geçtiğimiz 100 yılda ilk defa milletimizin yüzünü güldürdü. Sayın Cumhurbaşkanım, siz milletimizin aşı oldunuz, yoldaşı oldunuz. Bu politikalar inşallah devam edecek” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise, AK Parti iktidarlarında en büyük yatırım payının eğitime ayrıldığını ifade ederek, “Sakarya’da İmam Hatip Lisesi 7’ydi, Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak sayı 15 oldu. Anadolu Lisesi 5’ti, 32’ye çıktı. 41 meslek lisesi vardı, 51’e çıktı. Rehberlik Araştırma Merkezi 1 taneydi 3’e çıkardık. Sakarya’nın hayırsever işadamı Haşim Gürdamar’ın desteği ve yardımı ile Türkiye’de ilk ve tek olan, Sakarya Üniversitesi Bilişim ve Bilgisayar Fakültesi’nin de açılışını yapacağız” dedi.

SAKARYA AYAĞA KALKACAK

Sonrasında kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sakarya’dan aldığımız güçle yeni Türkiye’nin inşası yolunda çalışıyoruz. Sakarya düşmanın baş eğdiremediği şehirdir. Sakarya depremin yıkamadığı şehirdir. İşte bu Sakarya bir kez daha Necip Fazıl’ın dediği gibi ayağa kalkacak ve Türkiye’nin 2023 hedeflerinin öncü şehirleri arasında yerini alacak. Yeni Türkiye mücadelemizde yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi çağrımızda Sakarya’nın yanımızda yer alacağına ve tüm gücüyle bizi destekleyeceğine inanıyorum” dedi.

KARASU OTOMOTİV ÜSSÜ

“Bugün 53 eserin toplu açılışını yapmak üzere buradayız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vesileyle bir müjdeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum. 8 Nisan’da bakanlar kurulumuz tarafından alınan kararla hükümetimiz Karasu Otomotiv Endüstri İhtisas Bölgesi’nin kuruluşunu ilan etti. Hem ülkemize, hemşerimize çok faydası olacağına inandığım Karasu Otomotiv Endüstri İhtisas Bölgesi’nin kuruluş kararı bana geldi ben de onayladım ve Resmi Gazete’de yayımlandı. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

SAKARYA’NIN YERİ ÖNEMLİ

Sanayide, tarımda, ticarette gösterdiği başarıyla Sakarya’nın çalışmanın üretmenin emeğin değerini ortaya koyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yönüyle bile tüm Türkiye’ye mesajını veriyor. Şimdi Sakarya’nın, yeni Türkiye’nin inşasında üstleneceği rol ile birlikte ülkemizle birlikte tüm coğrafyamıza mesaj vereceğine inanıyorum. Sakarya’nın benim 40 yılı bulan siyaset hayatımda da önemli bir yeri var. Sakaryalı kardeşlerimle istişareler yaparak bugünlere geldik” ifadelerini kullandı.

SAKARYA HEP DESTEK VERDİ

“Bu süreçlerde elde ettiğimiz her başarıda Sakarya her zaman bizim yanımızdaydı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Girdiğimiz tüm seçimlerde referandumlarda Sakarya bize Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir ortalamayla destek verdi. Sakarya bizimle aynı dili konuşuyor. Biz birlik diyoruz, beraberlik diyoruz, kardeşlik diyoruz. Biz bir olacağız, diri olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Batı’da neyse Doğu’da da o olacağız. Kuzeyde neyse Güneyde de o olacağız” dedi.

ÇALIŞTIK VE GAYRET ETTİK

“Eğer birileri bugün başkanlık sisteminden endişe ediyorsa bunun tek sebebi vardır. Bunlar artık bu parlamentoya giremeyeceklerinden korkuyorlar da onun için, sebep bu”    diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni Türkiye yolunun zor olduğunu meşakkatlerle dolu olduğunu biliyoruz. Bu yolda hem içeride hem dışarıda önümüze pek çok engeller çıkartılacak bunu da biliyoruz. 12 yıl önce Türkiye’nin milli geliri 230 milyar dolardı, şimdi ise 840 milyar dolar. Biz buraya durup dururken gelmedik ki. Çalıştık, koştuk, gayret ettik” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN

“Gezi olaylarını hatırlayın. 17-25 Aralık darbe teşebbüsü bunun ilk işaretiydi, önümüzü kesmek için” diyen Erdoğan, “Çağlayan Adliyesinde savcımızın şehit edilmesinin de sebebi buydu. Aynı zamanda çözüm sürecini rayından çıkartmak için yapılan her şeyi de ben bu kapsamda değerlendiriyorum. Ağrı Diyadin’de askerlerimize yapılan saldırı da Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen bölücü terör örgütü ülkemizin güvenliğini sağlamaya çalışan askerlerimize saldırıda bulunuyor” dedi.

DEMOKRASİ YOLU SANDIK

“Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi malum siyasi parti işte bu bölücü terör örgütünün bu eylemleri ile oy toplamanın peşinde. Eğer demokrasi diyorlarsa, eğer temel hak ve özgürlük diyorlarsa, bunun yolu silahtan geçmez. Bunun yolu sandıktan geçer. Kimileri hala eski alışkanlıkları sürdürerek, silaha sarılarak halkımızın iradesine ipotek koymaya çalışıyor. Bu tür hareketlerle vatandaşımızın özgür iradesine ipotek koymaya çalışanlara asla müsamaha göstermeyeceğiz” diye konuştu.

SAKARYA ÖRNEK ŞEHİR

“Bütün gücümüzle bunların karşısında duracağız” diyen Erdoğan, “7 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye’yi karıştırmak isteyenler her fırsatı kullanıyor. Biz bu coğrafyanın mirasına sahip çıktığımız sürece bu tür hadiselerin yakamızı bırakmayacağını biliyoruz. Sakarya bu coğrafyada bin yıllık varlığımızın özeli ve özetidir. Çerkez, Laz, Gürcü, Abhaz insanlarımız, diğer kardeşleriyle barış içinde hayatlarını sürdürüyor. Böylesine zenginliği bünyesinde barındıran Sakarya, Türkiye’nin geleceği için örnektir” dedi.

SAKARYA’DA HUZUR VAR

“Sakarya etnik farklılık üzerinden siyaset yapmak isteyenlere, yanlış yolda olduklarının mesajını veriyor” diyen Erdoğan, “Tüm kardeşlerimiz burada barış içinde, huzur içinde yaşıyor. Sakarya emeğin değerini ortaya koyuyor. Bu yönüyle de tüm Türkiye’ye mesajını veriyor. Yeni Türkiye’nin inşasında yükleneceği rol bellidir. Tüm coğrafyaya mesajını vereceğini biliyorum. Benim 40 yılı bulan siyasi hayatımda çok önemli yer var. Sakaryalı kardeşlerimin desteğini alarak yola revan olduk” diye konuştu.

AYNI DİLİ KONUŞUYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sakarya daima yanımızdaydı. Tüm seçimlerde, referandumlarda Sakarya bize Türkiye ortalamasının çok üzerinde destek verdi. Biz birlik diyoruz, beraberlik diyoruz, kardeşlik diyoruz” dedi. “Sakarya, yeni Türkiye mücadelemizde yanımızda mısınız? Sakarya! Yeni anayasa talebimizi kabul ediyor musunuz? Yeni başkanlık sistemini istiyor musunuz?” şeklinde seslenen Erdoğan, aldığı coşkulu evet cevabını “Maşallah, Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.

YENİ TÜRKİYE HEDEFİMİZ

“Yeni Türkiye hedefimiz yeni kızıl elmamızdır” diyen Erdoğan, “Kendi tarihinden kendi kültüründen kendi medeniyetinden kopuk olanlar bunu bilemez. Bunu anlayamaz. Çünkü bunlar köksüz. Onlar başka yerlerden başka kaynaklardan besleniyor. Bu milletle bunların kan uyuşmazlıkları var. Artık geçmişte yıllarca yaptıkları gibi milletimizi zehirlemelerine izin vermediğimiz, buna engel olduğumuz için bize diş biliyorlar. Bize engel olmaya çalışıyorlar. Şimdi milletin özgür iradesine tahammül edemiyorlar”  dedi.

SALDIRDIKLARI MİLLETTİR

“Saldırdıkları, düşman oldukları Tayyip Erdoğan değil, milletin kendisidir” diyen Erdoğan, “Siz onların demokrasiyi, özgürlükleri, insan haklarını ağızların düşürmemelerine aldanmayın; onların demokrasisi kendilerinin iktidar olmasıdır. Onların insan haklarından anladığı, herkesin kendi çizdikleri sınırlar içerisinde kalmasıdır. Hamdolsun milletimizin desteğiyle bunların güç aldıkları tüm kanalları kapattık. Darbenin vesayetin terörün krizin kaosun olmadığı yerde bunlar hayat bulamazlar” diyen konuştu.

BU YOL UÇURUMA ÇIKAR

Dünyada Türkiye aleyhine ne oluyorsa, birilerinin ona sarıldığını belirten Erdoğan, “Eğer böyle bir şey yoksa bizzat kendileri mektup yazarak lobi yaparak bunu oluşturmaya çalışıyorlar. Yazık, hayra vesile olduğunuz yok; hiç değilse şerrinizi milletten uzak tutun. Bir kez daha ikaz ediyorum. Bu yol millete çıkmaz. Bu yol milletin desteğini alarak iktidara çıkmaz. Bu yol ancak uçuruma çıkar. Uzağa gitmeye gerek yok. Son 25 yıla bakın bu uçurumun dibinde yatan pek çok isme ve partiye rastlarsınız” ifadelerini kullandı.

BAŞKANLIK ARTIK ZORUNLU

Erdoğan, “Milletimiz önümüzdeki 4 yılda Türkiye’yi yönetecek kadroları seçmekle kalmayacak. Aynı zamanda Türkiye’nin 2023, 2053, 2071 hedeflerini de oylayacak. Unutmayın her kutlu doğum sancılı olur. Yeni Türkiye’nin inşası da bu şekilde oluyor. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi artık bir tercih olmaktan çıktı bir zorunluluk haline dönüştü” dedi. Erdoğan konuşmasının sonunda, Bakanlar ile birlikte 53 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Toplu açılış törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TOKİ Başkanı Ergün Turan ve protokol katıldı.

Yorumlar (0)
banner35
4
sisli
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 23 38
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 23 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Menemen Belediyespor 23 26
14. Balıkesirspor 23 24
15. Boluspor 23 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19