YAŞAM HABERLERİ Bu haber 599 kez okundu
9 Kasım 2019, Cumartesi - 21.24

“Girişimciler kesinlikle bu desteklerden faydalanmalı”

Sakarya Adapazarı Tığcılar Mahallesinde hizmet veren pastane sahibi Seçil Gürbüz, KOSGEB’ten aldığı devlet destekli hibeyle açtığı pastanesini 4 yıldır işletiyor.

“Girişimciler kesinlikle bu desteklerden faydalanmalı”

Gürbüz, girişimcilerin kesinlikle bu gibi desteklerden faydalanması gerektiğini belirtti.

Evde pasta yaparken aklına pastane açma fikri yatan Seçil Gürbüz, “Ben zaten pasta olarak kendi evimde yapıyordum. Sonra dedim ki ben bunu bir tık ileri taşıyayım, pastane açayım. Tabi öyle hemen açılmıyor tabi ki de. Sonra arkadaşlarla konuşurken KOSGEB’i duydum, çok şaşırdım ciddi anlamda. Ama olmaz ki falan dedim. Benim zamanımda süreç biraz daha uzundu. Kursa gittim 10 gün civarında ve eğitimimi aldım. Sonrasında projeyi hazırladık ve gerekli evrakları tamamladık. Sonrasında kurul karşısına çıktım ve kuruldan başarıyla geçtim.” dedi.

Gerçekten kendine inananların kurduğu işyerinin üstesinden gelebileceğini düşünen Gürbüz, “İşletmemizi açtık. Onlarda bana inanmışlar ki 4 yıldır işletmemiz hizmet veriyor. Girişimciler kesinlikle bu desteklerden faydalanmalı. KOSGEB’in şu anki faaliyetlerine de bakıyorum. Çok güzel destekler var. Yeni iş kurmak isteyenler kendilerine gerçekten inanıyorsa, kesinlikle desteklerden faydalanacaklarına inanıyorum. Şu an çevrede de oldukça tanınıyoruz. Devletimizin destekleri güzel, bizde faydalandık. Bu anlamda büyük yol kat ettik.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...