GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 871 kez okundu
25 Mart 2020, Çarşamba - 13.46

Geyve Belediyesinde İmzalar Atıldı!

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Geyve Belediyesinde imzalar atıldı. Geyve  Belediyesi bünyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Geyve Belediyesinde İmzalar Atıldı!

Geyve Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Murat Kaya ile Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet  Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı.

UZLAŞMA KÜLTÜRÜNE KATKI
Müzakerenin ve karşılıklı hoşgörünün ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan Gökdemir, Toplu iş sözleşmesi toplantılarını titizlikle ve karşılıklı güven ile sürdürdüklerini ve bu süreçte kimseyi kırmadıklarını dile getirdi. Gökdemir yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: Ülkemizin durumu göz önüne alındığında toplu İş sözleşmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Toplu İş Sözleşmesinin bir amacı veya anlamı da uzlaşma kültürüne katkı sağlamaktadır. Üyelerimizi güvence altına almak, haklarımızı alabilme ve iş yerinde kardeşliği tesis etmek bizim amacımızdır. Hizmet İş Sendikası Sakarya Şubesi Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir Geyve Belediyesi'nin, bölgenin önde gelen sözleşmelerinden birine sahip olduğunu ifade ederek, "Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya ve ekibine teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmemizin tüm üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...