EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1706 kez okundu
2 Temmuz 2020, Perşembe - 11.29

Festival hazırlıkları devam ediyor

Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman; 16-19 Eylül tarihlerinde 3.sü düzenlenecek olan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hakkında açıklamalarda bulundu.

Festival hazırlıkları devam ediyor

“3. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nde yaptığımız yeniliklerle her yıl adından söz ettiriyor. Bu yıl en önemli yeniliklerden olan Demostrasyon alanıyla katılımcılara tasarım örneklerini sergileme imkânı sunulacağını belirten Adıyaman, demostrasyon alanında biyolojik gölet, hobi bahçesi tasarımı, sert zemin uygulamaları, kent mobilyaları, çocuk oyun grupları, sulama sistemlerine dair uygulamalar ve yenilikler sergilenecek.” dedi. 

1/1
Festival hazırlıkları devam ediyor
Festival hazırlıkları devam ediyor


HER YIL DAHA İYİYE
Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’ne yönelik ilgiden memnun olduğunu belirten Adıyaman, festivale olan ilgi her yıl daha da arttığını belirtti. 3.sünü düzenlediğimiz festivalimiz için üreticilerden ve tüm sektör mensuplarından gelen dönüşler bizim için çok sevindirici olduğunu söyledi. “Geniş katılımcı profilimizle, tüm sektör mensuplarını festivalde buluşturmaya devam edeceğiz, 140 katılımcı firma ve 35 binin üstünde ziyaretçi bekliyoruz.” dedi.


FESTİVAL SEKTÖR İÇİN BİR İHTİYAÇ
“Üreticilerin satış ve pazarlama yapabilmesi için 50.000 m² festival alanımızda uygun koşullar oluşturuluyor. Bu açıdan Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Festivalin sunduğu hizmetler de bu çerçevede geliştiriliyor. Son yıllarda, süs bitkisi ihracatında önemli adımlar atıldığını söyleyen Adıyaman, kaliteli üretimle birlikte daha fazla yabancı iş insanı ülkemizi tercih etmeye başladığını vurguladı. Festivale geçen yıl yirmi altı farklı ülkeden ziyaretçi katıldı, bu yıl özellikle Türk Cumhuriyetleri’nden yoğun bir katılım bekliyoruz. Böylelikle ihracat anlaşmaları için fırsatlar yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Pandemi sürecinde hedeflerimizden sapmadan ilerlemek adına gerekli önlemler alınıyor. Bu önlemler TOBB’un belirtmiş olduğu fuar organizasyonu önlemlerine uygun olarak yapılıyor. Bu festivalin sektördeki bu durgunluğa taze bir nefes getireceği düşüncesindeyim.”dedi.

Tüm Yorumlar

Başar
2 Temmuz 2020, Perşembe - 16.24

Hem Sakarya hem de Sapanca için önemli bir etkinlik Remzi Adıyaman'ı kutluyorum

0 0 YANITLA
Salih Ege
2 Temmuz 2020, Perşembe - 15.54

gideriz ya harika oluyor

0 0 YANITLA
Muharrem
2 Temmuz 2020, Perşembe - 15.42

çok basarılı çok güzeldi bu senede gideceğim düzenlenmesine sevindim

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...