YAŞAM HABERLERİ Bu haber 715 kez okundu
3 Aralık 2019, Salı - 12.56

Ferizli Belediyesi engelleri aşıyor

Ferizli’de yüzde 68 bedensel engeli bulunan Mesut Ürdem evinin önündeki yolun, asfalt olmaması sebebiyle İsmail Gündoğdu'nun da aralarında bulunduğu ekip, probleminin çözülmesi için kolları sıvadı ve Ürdem'in sorununu çözüme kavuşturdu.

Ferizli Belediyesi engelleri aşıyor

[

ASFALT OLMAMASINDAN ŞİKAYETÇİYDİ
Ferizli Değirmencik mahallesinde ikamet eden yüzde 68 bedensel engelli Akondroplazi hastası Mesut Ürdem evinin önündeki yolun, asfalt olmaması sebebiyle zorluk yaşıyordu. Kış aylarında, akülü aracı ile işe gitmek için çamur olan yolda ilerlemekte güçlük çeken Ürdem ve ailesi bu durumdan şikayetçiydi.

GÜNDOĞDU VE EKİBİ KOLLARI SIVADI
Ferizli Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesinin yol ve asfalt çalışmaları sırasında Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu'nun da bulunduğu ekip, çalışmaların yapıldığı bölgede Ürdem'in probleminin çözülmesi için kolları sıvadı. Ferizli Belediyesi, bedensel engelli vatandaşın, akülü arabasını kullanmakta zorluk yaşadığını, aracının bozuk yol sebebiyle sürekli bozulduğunu belirtmesi üzerine pozitif ayrımcılık yaptı. Başkan Gündoğdu, asfalt yapım planında olmayan Ürdem'in kullandığı yolu, asfalt planına dahil ederek, çalışmanın seyrini değiştirdi.  Ürdem'in sosyal hayatta yaşantısının rahat olabilmesi, akülü aracı ile sorunsuz seyahat edebilmesi için kullandığı güzergaha 600 metre asfalt atıldı.

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN PROJELER
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçede engelli vatandaşlar için pozitif ayrıcalık yapmaya devam edeceklerini söyledi. Ürdem, talebini adaylık sürecinde kendisine belirttiğini hatırlatan Gündoğdu," Seçim çalışmaları için gittiğimiz Değirmencik mahallesinde Ürdem bize durumunu iletti. Bizler de seçimi kazanınca asfalt çalışmaları sırasında onun bu problemini çözmek için elimizden geleni yaptık." dedi.  Gündoğdu, Ürdem'in akülü aracı ile problem yaşamadan ilçe merkezine kadar geldiğini dile getirerek," O şimdi çok mutlu, ilçe halkı da onun bu probleminin çözülmesinden oldukça memnun. Engelli vatandaşlarımız için ilçede bir çok proje yapmaya devam edeceğiz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak bizlerin görevidir. " şeklinde konuştu.

GÜNDOĞDU’YA TEŞEKKÜR
Ferizli'nin sanayi alanında her geçen gün geliştiğini aktaran Gündoğdu, açılan fabrikalarda yetkililerden engelli vatandaşların da istihdam edilmesini talep edeceklerini ifade etti. Mesut Ürdem de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye, talebi ile ilgilenen Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve ekibine teşekkür etti.

Asfalt olan yolda artık rahatlıkla seyahat ettiğini ifade eden Ürdem," Çok şükür asfalta kavuştum, aracım artık bozulmayacak, ben de rahatlıkla sosyal hayatıma devam edeceğim. Derdim ile dertlenen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...