SİYASET HABERLERİ Bu haber 659 kez okundu
5 Kasım 2019, Salı - 14.21

Fatma Kurtuluş’tan Bülent Ecevit mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş; Türk siyasi tarihinin en önemli isimlerinden Bülent Ecevit’in 13. ölüm yıl dönümü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Fatma Kurtuluş’tan Bülent Ecevit mesajı

Gazeteci, şair, yazar, siyasetçi olan bazı insanların ne kadar özel ve değerli olduklarının ölümlerinin üzerinden zaman geçtikçe çok daha iyi anlaşıldığını belirten Fatma Kurtuluş mesajında şu ifadelere yer verdi;, “Bülent Ecevit bu konudaki istisna kişilerden biridir. Zira yaşadığı dönemde de gerek Türk halkından gerekse dünya ülkelerinden gerekli saygıyı ve değeri hep görmüştür. Ancak bugün O’nun yokluğunu her zamankinden daha çok hissediyoruz. 
Bülent Ecevit Türk siyasi hayatına, nezaketi, cesareti, inancı, güveni ve dürüstlüğü kazandıran devlet adamı olarak halkımızın gönlündeki yerini hep korumuştur. O’nun aramızdan ayrıldığı 05 Kasım 2006 tarihinin üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına karşın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkıyla ilgili düşünceleri ve uygulamaları hala, en çok ihtiyaç duyduğumuz siyaset yapma biçimi olarak varlığını sürdürmektedir. Türkiye gerek işçi hakları, gerek insan hakları ve gerekse halk için yaptığı her türlü evrensel normlara uygun düzenlemeleriyle birçok şeyi Bülent Ecevit’e borçludur.
Türkiye ve Türk halkı Bülent Ecevit’i unutmayacaktır. Aramızdan ayrılışının 13’ncü yılında Bülent Ecevit’i bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anarken, kalplerimizdeki özel yerinin asla doldurulamayacağını, vicdanlarımızdaki sesinin ise asla kaybolmayacağını bir kez daha belirtmek isterim. Nur içinde yatsın” diye belirtti.

1/1
Fatma Kurtuluş
Fatma Kurtuluş

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...