TEKNOLOJİ HABERLERİ Bu haber 6212 kez okundu
11 Mayıs 2011, Çarşamba - 19.04

FACEBOOK'TAN ŞİKAYETÇİ OLDU

ilimizde, temsilciliğini yaptığı Türk Bayrağı Hayran sayfası Facebook tarafından kapatılan Erdoğan Erdoğan, Cumhuriyet Savcılığı'na şikayetçi oldu.

FACEBOOK'TAN ŞİKAYETÇİ OLDU

 
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Adapazarı'nda yaşayan Erdoğan Erdoğan'ın yöneticiliğini yaptığı Türk Bayrağı Hayran sayfasına ulaşım engeli koydu. Engellemenin kaldırılması için site yöneticilerine başvuran Erdoğan, sonuç alamayınca site yöneticileri hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu. Türk Bayrağı hayran sayfasını kamu yararına açtıklarını ve çeşitli paylaşımda bulunduklarını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Türkiye ve dünya genelinde ilgi gören 'www. facebook.
com/turkbayragimiz' sayfası 18 Nisan'da erişime kapatıldı. Site yöneticileri ile mail yoluyla irtibata geçtiğimizde kendileri 'hak ve özgürlükler yönetmeliğine aykırı olduğundan dolayı' paylaşıma erişimi durdurduklarını bildirdi. Ancak, biz herhangi bir ihlalde bulunmadık. Facebook yönetiminde ve adminlerinden birisinin bire bir Bayrak ve Türklük konularından rahatsız olduğu kabullenemediği görülmektedir. Bu uygulamaların ve engellemelerin iletişim kurallarına ve yönetmeliklerine aykırı olduğunu yasalarauygun iletişim hakkının engellenemeyeceğini düşünerek bu haksız uygulamanın bir an önce sonlandırılmasını ve sayfamıza ulaşımın tekrar sağlanması istiyoruz. Sebepsiz yere paylaşım adresimizi kullanıma kapatan Facebook sitesi yöneticilerinden davacı ve şikayetçiyim."
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...