EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1480 kez okundu
22 Ağustos 2011, Pazartesi - 16.39

'Esnafına sahip çık, Sakarya kazansın'

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, Ramazan Bayramına kısa bir süre kala esnaf ve sanatkarlar ile Sakarya halkına önemli bir çağrıda bulundu.

'Esnafına sahip çık, Sakarya kazansın'

Başkan Hasan Alişan Ramazan ayının, bolluk, bereket ve paylaşma ayı olduğunu vurgulayarak, “ Kardeşlik duygularımızın pekiştiği bu mübarek ayda kuraklıkla mücadele eden ve ölümle pençeleşen Somali’deki o dram ve çaresizlik hepimizi derinden etkilemiştir. Kardeşlik düşüncesi ile Türkiye ve Sakarya halkı yardımlarıyla insanlık sınavını başarı ile atlatarak tüm Dünya’ya örnek olmuştur” dedi.

Kalkınmanın, gelişmenin, üretmenin ve israfın önemine değinen Başkan Alişan, “ Gelişen Dünya teknolojisinin ve rekabetinin gerisinde kalmamız gerekiyor. Somali bizim için ibretlik bir örnektir. Bunun için hep üretmek, kendimizi geliştirmek ve değiştirmek zorundayız” dedi.Başkan Hasan Alişan, kriz dönemlerinde yaşanan sıkıntılarla anımsatma yaparak, özellikle son yıllarda büyük sermayeler karşısında direnmeye çalışan esnaf ve sanatkarlar için önemli bir uyarıda bulundu.

Bayramların ve özel günlerin her zaman için en güzel fırsat olduğunu söyleyerek, bu zamanlarda piyasada büyük oranda hareketlilik yaşandığına vurgu yapan Başkan Hasan Alişan, “ Bu fırsatı esnaf ve sanatkarlarımızın çok iyi değerlendirerek, tüketiciye sıcakkanlı olarak sunacağı hizmetle farkını göstermelidir. Esnaf ve sanatkarlarımızın vatandaşa yönelik kaliteli ürün ve saygın bir hizmet anlayışı ile alışveriş imkanı sağlaması esnafımızın beklediği iş potansiyelini yakalamalarına da imkan sağlayacak ve sürekliliği beraberinde getirecektir” şeklinde konuştu.

Sakarya’da ticari hayatının ve geçmişinin esnaf kenti olması ile özdeşleştiğini ifade eden Başkan Alişan, “ Halkımız şehrin var oluşunu sağlayarak ticari hayatı diri tutan esnaf ve sanatkarlarımızdan alışverişlerini yaparak onlara sahip çıkmalıdırlar. Tüketicinin alışverişlerini şehir dışından ve ya büyük AVM’lerden yapmak yerine esnaf ve sanatkarlarımızı tercih etmeleri bu şehre katkı sağlayacaktır. Esnaf şehri olan Sakarya’nın saygın esnafı, sanatkarı, iş adamı yani reel sektör kendileri üzerine düşen kaliteli mal üretme ve üstün hizmet sunma sorumluluğunu en üst seviyeye taşıyarak ekonomik ve sosyal sorumluluklarını yerine hep birlikte getirecektir” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...