EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 798 kez okundu
6 Nisan 2015, Pazartesi - 11.27

ESNAFI SEVİNDİRDİ

Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, TBMM’de yasalaşmayı bekleyen 12 ay ve üzerindeki prim borçlarının sigortalılık süreleri ile dondurulması imkânın sevindirici olduğunu açıkladı.

ESNAFI SEVİNDİRDİ

BORÇLU ESNAF
Bağ-Kur’lu esnafın borçlarının dondurulmasını içeren düzenlemenin bir an önce yasalaşmasını beklediklerini söyleyen Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı AhmetAkdardağan, “Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonumuz düzenleme ile ilgili hükümete yönelik talepte bulunmuştur. Bu talepleri çok önemsiyoruz. Yasalaşmayı bekleyen, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı'na konan madde ile esnaf ve sanatkarlarımızın 12 ay ve üzerindeki prim borçlarının sigortalılık süreleri ile birlikte dondurulması bizi çok sevindirecek. Bütün esnafın gözü kulağı bu düzenlemededir” dedi.
SAĞLIKTAN YARARLANACAĞIZ
Akdardağan, “Durum böyle olunca borçlu olan esnafımız da hemen sağlık yardımlarından faydalanacak ve hizmet alacaktır. Biz küçük esnafı düşünülerek oluşturulan taleplerin dikkate alınacağını umut ediyoruz. Sağlık yardımlarından faydalanmakta anayasal hakkımızdır ve biz bu hakkı kullanmak istiyoruz” diye konuştu.
KESİNTİLER
Kesintilerle ilgili de bilgi veren Ahmet Akdardağan, “Çalışmaya devam eden esnafın emekli aylığından yüzde 15 olan 10’a indirilen Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kesintisi de biz mutlu etti. Bu kesintinin emekliye hiçbir getirisi olmadığı gibi götürüsü var ama bu 5 puanlık indirimde bizi mutlu etti. Ayrıca emekli maaşının bin liranın altında kalan emeklilerine 100’er liralık zamma da esnafımız oldukça sevinmiştir. Emeği geçen herkese esnafımız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...