KILIÇDAROĞLU VE KENT MEYDANI

1 Haziran 2011, Çarşamba - 11.37

ERGÜN ÖZKAN

Kent meydanı tarihi günlerinden birini yaşadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Sakarya kent meydanı nı adeta salladı. 33 yıldır milletvekili çıkarılmayan İl, Sakarya Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığından sonra Sakarya ya üçüncü kez geldi. Bu şehrin sorunlarını, şehrin yaşayanı kadar biliyor ve dertleniyor. Bu şehir ile o denli ilgileniyor ki, iki dönemdir parlemanto deyin Sakarya’nın sorunu için meclis kürsüsüne çıkıp, sorunları dile getiren milletvekillerinize rastlamadım diyor.

Kılıçdaroğlu’nun bu ilgisi gösteriyor ki, artık Sakarya da CHP’nin durumu her geçen gün daha iyi ye doğru gidecek. CHP bu şehirde geçmişte yaşadığı ilgiyi tekrar yakalayacak ve bu şehrin her kademesine ilişkin iddiasını tekrar ortaya koyacak.

12 Haziran seçimlerin de CHP bir değil birden fazla milletvekili çıkaracak. Kent meydanın da ki kalabalık ve ortaya koyulan coşku, CHP’nin şehir deki karşılığını gösteriyordu. Kılıçdaroğlu Kent meydanında ülkenin genel sorunları, AKP iktidarının uyguladığı politikaların yanında Sakarya şehrinin içinde bulunduğu olumsuz koşulları da dile getirdi.

Meydanı dolduran kalabalık Kılıçdaroğlu’nun her konuşmasına tempo ile ,slogan ile karşılık veriyor,mitingin coşkusunu daha da artırıyordu.CHP için Sakarya da özlenen tablo idi. Meydan uzunca yıllar milletvekilliği çıkarmamanın acısını çıkarır tarzda idi.Bu durum başta Genel Başkan olmak üzere,Sakarya örgütünü ve milletvekili adaylarını ve tüm partilileri memnun etmişe benziyor.

Sakarya da ki seçim sonuçları geçmiş dönemlerde ki sonuçlar üzerinden bakıldığında Ülke ortalamasını gösterir. Böyle bir tespit vardır hep ortada.

MHP ve CHP’nin kent meydanın da ki mitingleri ve sağladıkları kalabalık genele ilişkin ortaya bir kanaat koyuyor. Önümüzdeki günlerde iktidarın mitingi gerçekleşecek. Parlemento da temsil edilen bu üç partinin mitingi sandık öncesi kanaat sahibi olmamızı sağlayacak.

CHP mitinginde bir gerçek var ki göz ardı etmemek gerekir. Sakarya da yerel yönetim yok ve mitinge ulaşılması adına araç ve insan kaynağı bu yöntem ile koyulmadı. Alana gelen her ferd kendi iradesi ve imkanları ile geldi, bu hali değerlendirildiğinde miting sonuçları itibari ile başarı ile tamamlanmış ve CHP adına geleceği dair umut vaat etmiştir.

 

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...