İŞ YAPAN, İŞTEN KAÇAN

25 Mayıs 2011, Çarşamba - 12.18

ERGÜN ÖZKAN

İş yapanı da, işten kaçanı da vatandaşımız ayıracaktır demiş, Ayhan Sefer ÜSTÜN
Bununla da kalmamış, AKP iktidarı 20-30 yıldır savsaklanan bir çok projeyi hayata geçirmiş ve geçirmeye de devam edecekmiş. Vatandaşın 25 yıl önce dilekçe ile talep ettikleri eksikliği gidermişler ve temelini atıyorlarmış bahse konu temel atma meselesi AŞIRLAR GÖLETİ.

İktidar temsilcileri vatandaşa gidip ne anlatacaklar diye merak ediyordum bu hususta da bir yazı yazmıştım. Üstün benim merakımı tespit etmiş olmalı ki, Aşırlar Göleti temel atma töreninde bu sözleri sarf etmiş 20 yıldır savsaklanan bir sorunu çözme girişiminde bulunmuşlar ve önceki gün temelini atmışlar. Üstün’ün atladığı bir gerçek var ki onu hatırlamak lazım, bu ülkede son dokuz yıldır partisi iktidar çözdüklerini iddia ettiği sorunu bile dokuz yıl sonra ancak görmüşler. Başlanmış iş bitmiş iştir den hareketle sorunun çözüldüğünü düşünüyoruz, yoksa ortada henüz çözülen bir şey yok.

17 AĞUSTOS 1999 depremi ve geride bıraktığı sorunlu binalar, vatandaş dilekçe yazdı, deprem ile ilgili eylemler yaptı, caddeler de yürüyüşler gerçekleştirdi, sivil toplum kuruluşları bunu her fırsatta bu sorunu dile getirdi. Basın yılmadan bıkmadan dile getirdi. Sakarya Üniversitesi defalarca kez çağrıda bulundu, çok katlı binalar boyatılıp, makyajlanıp öğrencilere kiraya veriliyor.

Toplumun her katmanı en temel sorun olan depremi ve bıraktıklarını tartıştı ama gelin görün ki.
İktidara sesini duyuramadı. Sorunu dile getirmede yöntem hatası yapıldı, dilekçe yazılsa iktidar duyar diyeceğiz ama dilekçeler de yazıldı. Simav depremi de uyarı niteliğinde olmadı, daha büyük felaketleri engellemek için Üstün’ün deyimiyle iş yapmalıydınız. Üstün’ün ifade ettiği gibi ortada çözülen bir şey yok. Bu şehir sorunları ile yaşamaya devam ediyor. Seçim dönemini merak ve ilgili ile izliyorum, iktidar temsilcileri bu güne kadar somut bir şey söylemediler Aşırlar göleti temel atma töreni de olmasa, sessiz sedasız bir kampanyayı tamamlayacaklardı.

Demokrasiler de karne günü sandık, iş yapan ile işten kaçanın notlarının verileceği güne az kaldı Sakarya’nın bu iktidar döneminde yaşanabilir iller arasındaki yerini 56.sıra olduğunu ve bize bu yaşamı uygun gören iktidarın ve milletvekillerinin işten kaçıp kaçmadıklarını hep birlikte göreceğiz.

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...