GÜNDEMİNİZE GERİ DÖNÜN!

17 Temmuz 2019, Çarşamba - 14.08

ERGÜN ÖZKAN

Yerel seçimlerin üzerinden bir hayli zaman geçti, henüz belediyelerin ortaya koyduğu gözle görünür bir tek çalışma yok.

Büyükşehir başta olmak üzere tüm belediyeler İstanbul Seçimlerine mesai harcadılar. Hemşehri dernekleri vasıtasıyla İstanbul’da çalışma yürüttüler.

O mazerette geride kaldı, niçin orada seçim çalışması yapıldı onu da anlamak mümkün değil, Sakarya seçmeni böylesi bir görev vermemişti!

Görev alanı dışında yapılan çalışmanın hesabı sanırım sandıkta sorulur, seçmenin buna da hakkı var.

Seçim bitti, bu kez de İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde görev yapan bürokratın akıbeti takip edilmekte.

Sakarya Büyükşehir bu gerekçeyle kadrosunu henüz oluşturulmadı. Beklenti ya da bu husustaki söylenti, kaybedilen belediyelerden kadro transferinin gerçekleşmesi.

Anlaşılacağı üzere İstanbul seçimlerinden bir türlü kurtulamadık!

Zaman hızlı ilerliyor, seçim döneminde taahhüt edilen projelerin hayata geçirilmesi adına yeterli vakit kalmayacak geride.

Her gün o bürokrat gitti, bu bürokrat geliyor türünden haber, bilgi akışına alıştırıldık.

Bir an evvel şehrin kendi gündemine geri dönmeli.

En önemli meselelerden biri de; Sakarya’nın merkezi bütçeden aldığı kişi başı payının düşük olması.

İllerin ödediği vergiyle orantılı olan, payları düşüklüğün gerekçesi hepimizin malumu ihracattan kaynaklı iade olunan vergilerin varlığı.

2002’ den itibaren tek başına iktidar olan ve her fırsatta kudretinden söz eden iktidar temsilcileri, Sakarya şehri için hayati önem taşıyan bir meseleyi yıllardır halledemediler.

Ankara’ da güçlü lobimizin olmadığı tartışması her sorunun önümüze geldiğinde gündemimiz olur.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Cem Gün illerin hazineden aldığı kişi başı payları konusunda bir kez daha dikkat çekti.

Gün’ün açıklamasının en ilginç tarafı ise Kocaeli’nde kişi başı yıllık 950TL. Bursa ve Eskişehir’de 750TL ödenirken bizde ise 250TL altında ödeme gerçekleştiği bilgisiydi.

17 yıldır tek başına iktidar ve bu güne kadar he ne istediler ise hayata geçirebilmiş kudrette bir iktidar.

Aynı iktidar Sakarya’dan da her seçimde beklentilerinin üzerinde destek bulmuş ancak söz yatırıma gelince gücünden ve kudretinden nasibini alamamış bir şehiriz.

Her dönem farklı mazeretlere kurban edilerek, hizmet fakiri ve geri kalmış bir şehiriz.

Bugünün konusu Büyükşehir Belediyesi’nde kimlerin bürokrat olacağı değil merkezi bütçeden haksızlığa uğrayarak eksik aldığımız payların düzeltilmesi başta olmak üzere tüm sorunlarımızın üzerine gitmek olmalı.

En azından başlayıp bitirilmeyen projeler sonlandırılmalı.

Trafik canavarı haline dönüşmüş olan “Topça Kavşağı” projesi bağlantı yollarıyla bitirilerek doğru trafik akışının biran evvel sağlanması.

Şehir merkezinde sokak aralarının düzensizliği, her boşluğun kontrolsüz otopark haline dönüşmüş olması.

İki yönlü araç parklarıyla daraltılan, trafik akışına engel olan yollar.

Sözün özü; bir an önce şehre geri dönün!

Tüm Yorumlar

mert göksu
24 Temmuz 2019, Çarşamba - 13.36

Toçoğlu gelinve, tenkit ettiğimiz Duran'ı arar olmuştuk. Şimdi de Toçoğlu'nu mu aracaz. İnşaallah aramıcaz. Göstergeler menfi

0 0 YANITLA
selahaddin adiloğlu
24 Temmuz 2019, Çarşamba - 13.17

Gazetecilerin hesabı çok ağır olacak. Zira, Allah onlara böyle bir fırsat, toplumun geneline ulaşma fırsatı vermiş. Bunu sadece çıkar için kullanırlarsa vay hallerine ki genelde öyle oluyor. Güçlüden, iktidardan, kazanan parti ve belediye başkanından yana oluyor, oradan nemalanıyor, gerçek doğruları yazmıyor, doğru insanlara sahip çıkmıyor, hakikat ehli ve ehliyetli adil insanları öne çıkarmıyor, parlatmıyor, güçlüleri, çıkarı kimdeyse onları parlatıyorlar. Hesap gününde hesapları çok ağır olacak. Hele de müslüman olduğu halde bunu yapanlar, vay hallerine.

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...