Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya’da ilçe kongrelerini tamamladı. Gözler 15 Ekim’de gerçekleşecek olan il kongresine çevrilirken, il başkanlığına aday olacaklar da bir hayli merak ediliyor. İl başkanlığı adaylığı için daha önce 28. Dönem Sakarya Milletvekili Adayı Kamil Özkan açıklama yapmıştı. İl başkanlığı için ismi geçen önceki dönemlerden il sekreteri Ergün Özkan da dün il başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, adaylığını ilan etti. Özkan’ın adaylık açıklaması öncesinde İl Başkanı Cengiz Çiçek konuşma yaptı. 

DESTEK MESAJI 
Çiçek açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi masa başında değil, kurtuluş savaşında şekillenmiş bir asırlık geçmişiyle, köklü bir partidir. Bizlerin amacı, bu değeri, iktidara taşıyacak kadroları yönetime getirmektir. Önümüzdeki ayın 15' inde Sakarya’mızın il kongresini gerçekleştireceğiz. Bu seçimin neticesinde görevi üstlenecek olan yeni  il başkanımızın asıl hedefi partimizi iktidara taşıyacak projelerle, güçlü, adaletli, liyakatlı bir yönetim kadrosu tesis etmesidir. Partimizi bir adım daha yukarıya taşıyacak kadrolara hepimizin destek olacağından emin olabilirsiniz." dedi.

“YENİ KADROLARA İHTİYAÇ VAR”
Çiçek’in açıklamaları sonrasında adaylığını duyuran Özkan, “Sakarya siyasetine yeni bir soluk katacak, birikime deneyime sahip kadrolar hiç kuşku yok ki var. Bütün mesele var olan değerlerden toplumsal fayda elde etmek. Tamda buna uygun bir başlangıç yapmak isteriz. İçinde bulunduğumuz şartlara itiraz etmek, bütünün önemli parçası ve paydaşı olmak, yerel iktidarı tesis etmek, örgütlü sesin, emeğin egemen kılınması için ve değişim taleplerine katkı sunmak ve Sakarya'dan güçlü bir iradeyi ortaya koymak adına yola çıktık. Umarım bu yol büyük kurultayda karşılığını bulur, CHP'nin iktidar yolundaki adımı olur. Geçtiğimiz günlerde yüzüncü yılını kutladığımız çınarın gölgesinde, yeni döneme ilişkin, ikinci yüzyıla dair yazılacak manıfestonun parçası oluruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün " benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisi'dir" dediği gibi umarım layık oluruz. "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine" yolumuz açık ve aydınlık olsun.'' dedi. Serkan OK