EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 2655 kez okundu
24 Ocak 2014, Cuma - 09.47

ENGELLİ HANİFE OY KULLANACAK

Ferizli’de yaşayan bedensel engelli Hanife Çağlar oy kullanmak istediğini annesine el hareketleri ile anlatınca, anne Saniye Altakan Yüksek Seçim Kurulu’ndan destek istedi.

ENGELLİ HANİFE OY KULLANACAK

Ferizli’de yaşayan ve 26 yaşında geçirdiği trafik kazası sonrasında bedensel engelli olan, Hanife Çağlar (38) önümüzdeki günlerde yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde seçim sandıklarına gidip oy kullanmak istediğini annesine el hareketleri ile anlatınca, anne Saniye Altakan Yüksek Seçim Kurulu’ndan bu konuda destek istedi.
YÖNLENDİRME
Hanife Çağlar’ın annesi Saniye Altakan, “Kızım Hanife, son günlerde televizyonlardan seyrettikleri ile etkilenmeye başladı. Açık oturumlar, liderlerin konuşmaları, meclisteki tartışmalardan sonra bana kısık sesi ile bende seçimlerde oy kullanmak istiyorum, sandığa gideceğim diye söylemesi beni de duygulandırmaya başladı. Yaptığımız araştırmalarda sandığa gittikten sonra engelliler, kendi başına bırakılması veya memurlar tarafından yönlendirilmesi düşündürdü. Her insanın her an engelli olmaya aday olduğunu hepimiz yakından biliyoruz. Ancak onlara en yakın bakanlar, kızınca sakinleştirilmesini, nerede tepki göstereceğini bilirler.”
ARAÇ TAHSİSİ
Yüksek Seçim Kurulundan bu konularda önlem almalarını beklediklerini ve bu konuda destek istediklerini söyleyen anne Altakan, “Yüksek Seçim Kurulu’na tüm engelli ailelerin isteklerini belirtmek istiyorum. Engellilerin, yapılacak olan seçimlerde okullardaki sandıklara gittiklerinde, mutlaka ailelerinden bir kişi olsun. Yüksek Seçim Kurulu’ndan bu konularda önlem almalarını bekliyoruz ve araçları olmayanlara da seçim günlerinde engelli araçlarının tahsis edilmesini istiyoruz” dedi. Engelli Hanife Çağlar’ın annesi, Yüksek Seçim Kurul’unun bu konuda seçim tarihinden önce kendilerine müjdeli haberi vermesini bekliyor. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...