YAŞAM HABERLERİ Bu haber 845 kez okundu
3 Ağustos 2013, Cumartesi - 11.05

DUAYLA ŞEHİR BEREKETLENİR

Ev sahipliğini yaptığı çocuk iftarında konuşan Başkan Ali İnci, “Arzumuz, çocuklarımızın masumiyetiyle, dudaklarından dökülen dualarıyla şehri bereketlendirmek ve Ramazan’da onlarla birlikte iftar yapmaktır” dedi.

DUAYLA ŞEHİR BEREKETLENİR

Hendek Belediyesi’nin 2004 yılından bu yana gerçekleştirdiği “Çocuk İftarı” uygulaması bu yıl da devam etti. Vali Mustafa Büyük, Kaymakam Mustafa Ayhan, Belediye Başkanı Ali İnci tüm masaları tek tek gezerek çocuklarla ilgilendi. Vali Mustafa Büyük ilk orucunu tutan Hendekli çocuklarla orucun bereketini paylaşmak için bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gayretlerinden dolayı çocukları tebrik eden Vali Mustafa Büyük, sözlerini “İnşallah hayatları boyunca tutacağı oruçların iftarları da böyle güzel sofralarda olur” dedi.
ORUCUN BEREKETİ
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, bu yıl çocuk iftarının 10’uncusunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “Arzu ettiğimiz, çocuklarımızın masumiyetiyle, çocuklarımızın dudaklarından çıkan masum dualarıyla şehri bereketlendirmek ve Ramazan’da çocuklarımızla birlikte iftar yapmaktır. Burada bin 500 çocuğumuzla iftar yaptık. Hayatınızda ilk yaptığınız şeyler, hayatınızda geriye dönüp baktığınızda unutamadığınız anılarınızdır. Çocuklarımız ilk orucunu Hendek Belediyesi ile yani şehri ile beraber açarsa ‘Bizim şehrimizde çocuklar birlikte oruç tutar, birlikte iftar yapardı’ diyecek ve zihninde var olan bir gelenek oluşacak.. Bunu da 10 yıldır devam ettiriyoruz” diye konuştu.
PROTOKOLE SEVGİ SELİ
İftar öncesinde ve iftardan sonra masaları tek tek gezerek çocuklarla sohbet eden Vali Büyük, Kaymakam Mustafa Ayhan ve Belediye Başkanı Ali İnci’ye miniklerin de ilgisi büyüktü. Protokol ile hatıra fotoğrafı da çektiren çocuklar, kendileri adına düzenledikleri çocuk iftarı için Başkan İnci’ye teşekkür ettiler.
KATILANLAR
Hendek Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen çocuk iftarına AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, İlçe Emniyet Müdürü Metin Çetgeroğlu, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal ve Kur’an kurslarına giden çocuklar katıldı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...