YAŞAM HABERLERİ Bu haber 511 kez okundu
26 Kasım 2013, Salı - 09.31

DÖKMEN’DEN TAVSİYELER

Prof. Dr. Üstün Dökmen, “Ne yaparsanız yapın, kendine güvenen çocuklar yetiştirmeye çalışın. Kendine güvenen, yaptığı meslekte mutlu çocuklar yetiştirmeye gayret edin” dedi.

DÖKMEN’DEN TAVSİYELER

Adapazarı Belediyesi Kasım ayı kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında Orhangazi Kültür Merkezi’nde, Kişisel Gelişim Uzmanı Üstün Dökmen’in katılımı ile 24 Kasım Öğretmenler Günü özel etkinliği düzenlendi.
EN ÇOK AİLE SEVİLİR
Öğretmenler Günü’ne özel programda çocuk yetiştirmeye yönelik öğüt ve örnekler veren Dökmen, “Ne yaparsanız yapın, kendine güvenen çocuklar yetiştirmeye çalışın. Kendine güvenen ve yaptığı meslekte mutlu olan çocuklar yetiştirmeye gayret edin. Çocuklar ergenliklerinde en çok arkadaşlarından referans alır, ama en çok ailesini sever ve yine en çok da onlara kızar”” dedi.
DERS ÇALIŞ DEMEYİN
Dökmen, “Çocuğunuza sürekli ders çalışın demeyin, bu yöntemden fayda sağlayamazsınız. Yapacağınız tek şey sınava birkaç gün kala çocuğunuza şans dilemek için arayanları çocuğunuzdan uzak tutmaktır. Çünkü arayanlar çocuğunuzun kaygısını arttırır ve kaygı da başarıyı düşürür” dedi.
KÜÜK SORUMLULUK
Çocuklara küçük sorumluluklar vermenin fayda sağlayacağını belirten Üstün Dökmen, zorlamayla çocuklara bir şey yaptırmanın doğru olmadığını, bunun yerine iltifat etmenin büyük önem taşıdığını kaydetti. “İltifat marifet getirir” diyen Dökmen, çocuk eğitiminin zayıf olduğu bir ülkede işlerin iyiye gitmeyeceğini dile getirdi. Dökmen, başarının anahtarının karşılıklı saygıda, sonsuz sevgide olduğunu sözlerine ekledi. Doğru bilinen yanlışlardan da söz eden Dökmen, “Örneğin Konya’nın en çok alkol tüketilen il olması, mehter yürüyüşünün 2 ileri 1 geri olmadığı gibi” diye konuştu.
TİYATRO GÖSTERİSİ
Program sonunda Başkan Vekili Erol Aydın, Dökmen’e plaket verdi. Dökmen’in programında kısa bir tiyatro gösterisi de yapıldı. Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Başkan Vekili Erol Aydın, Başkan yardımcısı Rıdvan Sezer, Tugay Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz ve çok sayıda izleyici katıldı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...