EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 308 kez okundu
3 Ocak 2014, Cuma - 09.10

DOĞALGAZ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR

İl genelinde doğalgaz kullanımının yaygınlaştığını belirten Vali Büyük, “Doğalgaz, hava kirliliğini önleyen ve çevre açısından çok olumlu katkılar sağlayan bir yakıt” dedi.

DOĞALGAZ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR

Vali Mustafa Büyük, doğalgaz kullanımının hava ve çevre temizliğine önemli katkılar sağladığını söyledi. Vali Büyük, Ferizli, Söğütlü ve Karasu ilçelerinde de artık doğalgaz kullanımına başlandığını belirtti.
ÇEVRECİ YAKIT
Doğalgazın diğer yakıtlara göre çok daha rahat olduğunu vurgulayan Büyük, "Doğalgaz, hava kirliliğini önleyen ve çevre açısından çok olumlu katkılar sağlayan bir yakıt. Doğalgaz, hepimiz için rahatlık getiriyor. Daha kaliteli ve sağlıklı bir yakıt türü" diye konuştu.
OSB’LERDE
Büyük, il genelinde sanayi kuruluşlarında da doğalgaz kullanımının yaygınlaştığını dile getirdi. “Sakarya genelinde çok sayıda sanayi bölgesi kuruldu” diyen Büyük, “Yeni kurulan organize sanayi bölgelerinde yer alacak tüm tesislerde de doğalgaz kullanılacak. Bu, üretim verimliliği açısından da çok önemli... Gelişmeye ve kalkınmaya da çok ciddi katkı sağlayacak. Gelişen ve büyüyen ilçelerimiz Ferizli, Karasu, Kaynarca, doğalgazla daha güzel ivme kazanacaktır” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...