YAŞAM HABERLERİ Bu haber 690 kez okundu
12 Eylül 2013, Perşembe - 10.13

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri’nde Sonbahar Dönemi başlıyor. İlk kayıtların 16 Eylül Pazartesi internet üzerinden alınacağı yürüyüşler ücretsiz.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ BAŞLIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri’nde, sonbahar dönemi başlıyor. Doğaseverler, 8 hafta boyunca hem spor yapacak, hem de Sakarya’nın eşsiz güzelliklerinin keyfini çıkaracak. 2009 yılından itibaren devam eden Doğa Yürüyüşleri’nde sonbahar dönemi, 22 Eylül Çamdağı Parkuru ile başlayacak.
KAYITLAR 16 EYLÜL’DE
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, kayıtların 16 Eylül Pazartesi günü başlayacağı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: “Kayıtlar, ilgili hafta içerisinde Pazartesi günü 09.00’da başlayacak, Perşembe günü 12.30’da sona erecek. Yürüyüşe katılmak isteyenler kayıtlarını internet aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal web sitesinden (www.sakarya.bel.tr) yapabilecek. Sekiz hafta sürecek doğa yürüyüşlerine hiç katılamamış olanlara imkan tanıyabilmek adına, doğaseverler en fazla dört parkura kayıt yaptırılabilecek. Kurumsal web sitesinden yapılan kayıt sonucunda, katılımcıların mail adresine gönderilen risklerin kabul ve onay belgesinin imzalanarak ilgili hafta içerisinde Perşembe günü 17.30’a kadar, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına teslim edilmesi gerekiyor. Yürüyüşler için ilk kayıtlar 16 Eylül Pazartesi günü alınacak. Otobüsler Pazar günleri Saat: 09.00’da Kent Meydanı’ndan hareket edecek. Doğa yürüyüşleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın 241 20 02 no’lu telefonunu arayabilir.”
3 YENİ PARKUR
Doğa Yürüyüşleri Sonbahar Dönemi’ne 3 parkur daha eklendi. 8 hafta sürecek program kapsamında doğaseverler, Çam Dağı Parkuru, Kamışlı Parkuru, Kundura Yaylası-Büyük Yayla Parkuru, Oflak Dağı Parkuru, Akçay Parkuru, Çamlıca Gölü Parkuru, Kaymakam Suyu Parkuru, Karagöl Yaylası-Yanık Yaylası Parkuru’nda yürüyecek. Katılımcılar ilgili haftada sadece bir parkura kayıt yaptırılabilecek ve her parkurun kayıtları ilgili haftanın içerisinde yapılacak.

PARKUR BİLGİLERİ

22 Eylül - Çamdağı Parkuru (Hendek) - 18 km
29 Eylül - Kamışlı Parkuru (Geyve) - 18 km
6 Ekim - Kundura Yaylası – Büyük Yayla Parkuru (Hendek) - 18 km
13 Ekim - Oflak Dağı Parkuru (Kaynarca) - 18 km
27 Ekim - Akçay Parkuru (Sapanca) - 10 km
3 Kasım - Çamlıca Gölü Parkuru (Akyazı) - 18 km
10 Kasım - Kaymakam Suyu Parkuru (Pamukova) - 16 km
17 Kasım - Karagöl Yaylası – Yanık Yaylası Parkuru (Taraklı) - 12 km

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...